پروژه SUPERRARE چیست؟

پروژه SUPERRARE چیست؟

پروژه SUPERRARE چیست؟

پروژه SUPERRARE یک بازار برای جمع آوری و خرید و فروش آثار هنری دیجیتال و منحصر به فرد و تک نسخه‌ای می‌باشد. در این پلتفرم هنرمندان با خریداران در تعامل هستند و تمامی آثار هنری به صورت NFT می‌باشد که هم دو بعدی هستند و هم سه بعدی. این پروژه از پیشگامان عرصه فناوری NFR است که قابلیت استفاده از توانایی‌های وب ۳ را هم دارد که تا پیش از این تماما توسط تیم اداره می‌شد.

تیم برای افزایش مقیاس و افزودن تمرکززدایی بیشتر مسیر انتقال مالکیت و مدیریت شبکه توسط جمع کاربران را در پیش گرفته، تا پیش از این هر گونه کارمزد این پروژه به حساب تیم و برای خودشان یا برای تامین هزینه‌های پلتفرم استفاده می‌شد اما در ورژن ۲ تمام هزینه‌ها و کارمزد ها به خزانه جدید که برای جامعه است و توسط خودشان کنترل می‌شود، می‌رود. در ورژن دو بخشی به نام SPACES وجود دارد که در آن ویترین‌های گالری را به صورت مستقل اداره می‌شوند، اینکار به منظور ایجاد اکوسیستمی از هنرمندان که برای فعالیت‌هایش بتوانند تبلیغات دریافت کنند و پول از این راه به دست بیاورند ایجاد شده.

در ورژن ۱ این پلتفرم این تیم اصلی بود که هنرمندان را انتخاب می‌کرد و آثار آنها را نیز، تا بتوانند آثار خود را در این پلتفرم قرار بدهند که بعد از مدتی بنا به دلایل زیر به این نتیجه رسیدند باید ورژن ۲ را ایجاد نمایند :
۱. وجود یک تیم برای مدیریت این کار مناسب نبود.

۲. هنر ذاتاً ذهنی است و به تعداد زیادی از ناظران برای بررسی کیفیت نیاز دارد.

۳. هنرمندان با تبلیغات مستحق به حمایت هستند.

درد ورژن دو با استفاده از توکن این پروژه حاکمیت یا کنترل این پروژه به دست جامعه کاربران سپرده خواهد شد و می‌توانند برای آینده پروژه تصمیم‌گیری نمایند و تمامی خرید و فروش‌های آثار هنری NFR با استفاده از این توکن صورت خواهد گرفت.

توکنومتری:
نماد توکن این پروژه RARE می‌باشد که تعداد کل آن در حدود ۳۱ میلیارد واحد است و با مارکت کپی در حدود ۱۵۰ میلیون دلار با قیمت ۱.۴ دلار در صرافی‌های یونی سوآپ و سوشی سوآپ معامله می‌شود.
نحوه آزاد سازی توکن در عکس بالا آمده است و نحوه توزیع آن به شرح زیر می‌باشد :

۱. جامعه کاربران: ۴٠ درصد.

۲. آزمایشگاه: ۲۵ درصد.

۳. نقدینگی: ۱۵ درصد.

۴. سرمایه گذاران: ۱۴ درصد.

۵. شریکان : ۶ درصد.

تیم :
موسس پروژه جاناتان پرکینز است.
این شخص موسس پروژه CREWSPSRK می‌باشد و برای KICKBAC به عنوان توسعه‌دهنده نرم‌افزار فعالیت داشته است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.