پروژه TRACER چیست؟

پروژه TRACER چیست؟

پروژه TRACER چیست؟

پروژه TRACER زیرساخت مالی همتا به همتا است که از فناوری بلاکچین برای شفافیت عمل می‌کند این پروژه که اوراکل هم می‌باشد به صورت منبع باز یا اپن‌سورس در اختیار کاربران برای هرچه بیشتر شدن اعتماد قرار گرفته.علاوه بر اوراکل بودن قادر است میزبان قراردادهای مالی مثل مشتقات ،ابزار وام، و قرض دادن / گرفتن باشد. افراد مختلفی می‌تواند به پروژه به عنوان اعتبارسنج متصل بشوند که یا در بخش اوراکل فعالیت کنند یا سایر بخش‌ها که در وبسایت آمده است و برای ما ایرانی‌ها اصلا مقرون به صرفه نیست. این پروژه اشخاصی که در پروژه‌های دیفای دیگر فعالیت داشته باشند را شناسایی می‌کند و آنها را به سمت خود جذب می‌نمایند به منظور بهره‌مندی از توانایی‌های آنها در هرچه بهتر شدن پروژه.

از نکات منفی این پروژه آن است که بر روی بلاکچین اتریوم قرار گرفته یکی از هدف‌های خوبی که این پروژه دارد آن است که می‌خواهد سواپ خود را راه اندازی نمایند. همچنین استخر سوآپ را ایجاد می‌نماید تا افراد بتوانند به موازات انجام کارهای دیگر با تامین نقدینگی در دریافت سود سهیم باشند.

توکنومتری :
این پروژه هنوز عرضه اولیه و فروش عمومی انجام نداده و تنها به درصدبندی و تقسیم توکن‌هایش اکتفا کرده و تعداد کل توکن‌های این پروژه هنوز مشخص نیست و این موضوع ریسک سرمایه‌گذاری را به شدت بالا می‌برد در صورت تمایل برای سرمایه‌گذاری حتماً علاوه بر تحقیق بیشتر در مورد ساختار این پروژه در مورد تعداد توکن‌هایش آگاهی کسب کنید. نحوه تقسیم بندی توکن ‌ها به شرح زیر است:

۱. فروش عمومی : ۲۰ درصد.

۲. اکوسیستم : ۴۵ درصد.

۳. مشوق‌های تبلیغاتی : ۳۵ درصد.

نکته : نحوه تقسیم بندی توکن‌های بسیار گنگ و مبهم است چرا که درصد تخصیص یافته به سرمایه گذاران و تامین کنندگان نقدینگی و تیم مشخص نشده است.

تیم :
باوجود آن که ایده‌ی این پروژه تکراری است و نکته منفی پیرامون تعداد توکن‌ها و بستر و فعالیت، تیم این پروژه قوی است و از تجربه لازم و کافی برخوردار هستند :
۱. شخص اول ری مگ : نام دارد که یک مهندس برنامه نویس مسلط به زبان سالیدیتی است که در کارنامه کاری‌اش تجربه فعالیت در موارد زیر به چشم می‌خورد : reputation.link
Secure Data Links, Synthetix Grants DAO.
۲۰۱۹ Chainlink Virtual Hackathon Winner,
۲۰۲۰ Eth Denver Chainlink Hackathon Winner.

۲. پاتریک مک ناب : در امور مالی فعالیت داشته و در کارنامه‌اش موارد زیر وجود دارد : Secure Data
Links, reputation.link, Tracer, Synthetix Grants
DAO. 2019 Chainlink Virtual Hackathon Winner,
۲۰۲۰ Eth Denver Chainlink Hackathon Winner

۳. شخص بعدی آدان تیتر است مهندس برنامه نویس مسلط به زبان سالیدیتی و همچنین توسعه دهنده وب۳ و فرانت اند می‌باشد این شخص با دو شخص قبلی در موارد نامبرده شده هم کار بوده است.

✅ نام شرکت‌های سرمایه گذار بر این پروژه در عکس بالا آمده.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.