پروژه Waves چیست ؟

پروژه Waves  چیست ؟

پروژه Waves چیست ؟

شخص اول این پروژه یعنی ساشا ایوانوف قبل از ایجاد پروژه ویوز صرافی کوینومت (coinomat) را ایجاد کرده بود بعد از این صرافی بود که ایده ساختن بلاکچین غیرمتمرکز ویوز به ذهنش رسید.

در این بلاکچین هرکسی می‌تواند از آن برای ساختن توکن‌های خودش استفاده کند. این بلاکچین موجب شده است که توکنیزه کردن و مبادله هر نوع دارایی در قالب توکن ممکن بشود. یکی از هدف‌هایی که این پروژه دنبال می‌کند انتقال پول‌های فیات و تامین مالی جمعی بر روی بلاکچین است.

 طبق گفته وبسایت این پروژه بلاکچین ویوز برای سه گروه مناسب است :

🔰 ۱. توسعه‌دهندگان.
🔰 ۲. معاملگران.
🔰 ۳. سازمان‌ها : به منظور ایجاد توکن مخصوص به خودشان که هم برای کسب منابع مالی استفاده می‌شود وهم برای رأی‌گیری و برنامه‌های وفاداری مشتریان.

🟢 سه تا از ویژگی‌های این بلاکچین :

۱. توکن‌های سفارشی : تمرکز اصلی این پروژه بر ساخت این دست از توکن‌ها است. ساخت توکن در این بلاکچین حتی با استفاده از موبایل اندروید و ios امکان پذیر است. این قابلیت سفارش‌سازی کوین‌های ساخته شده خیلی ساده بوده و نیازی به دانش برنامه نویسی نمی‌باشد و از طرفی برای ساختن یک توکن تنها به یک عدد از کوین این بلاکچین نیاز است که هزینه بسیار بسیار کمی می‌باشد.

۲. صرافی غیر متمرکز :
صرافی غیر متمرکزای که در این بلاکچین وجود دارد مقدار کارمزد آن کمتر از ۰.۰۱ دلار به ازای هر سفارش است. همچنین با استفاده از این صرافی می‌توان ارز کشورهای مختلف(فیات) را نسبت به ارزهای دیجیتال ترید کرد.

۳. داشتن قرارداد هوشمند که به موجب آن باعث فراهم کردن زمینه برای توسعه دهندگان برنامه‌های غیر متمرکز می‌شود.

کوین این پروژه را می توان از صرافی بایننس خرید که ۱۰۰ درصد مقدار کوین های این پروژه آزاد شده است و هیچ گونه آزادسازی نخواهد داشت.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.