چندین بانک سوئیس برای راه اندازی Crypto Gateway آماده کار شدند

چندین بانک سوئیس برای راه اندازی Crypto Gateway  آماده  کار شدند

چندین بانک سوئیس برای راه اندازی Crypto Gateway آماده کار شدند

تیم گرانت ، رئیس تجارت در (SIX Digital Exchange SDX) گفت : بورس اوراق بهادار سوئیس (SIX) و شرکای آن در حال توسعه  یک دروازه رمزنگاری جدید برای بانک های سوئیس در حال حاضر در حال مذاکره با چندین  بانک محلی هستند ،برخی از آنها آماده راه اندازی دروازه هستند ، گفته شده است که این بانک ها به افراد با سرمایه خالص بالا خدمت رسانی میکنند.

هفته گذشته SIX اعلام کرد : آنچه Grant به عنوان مشارکت “تاریخی” با Swisscom توصیف کرده است این دو ،با تنظیم کننده بانک دارایی های دیجیتال مورد تایید FINMA Sygnum ،دروازه دارایی دیجیتال Institutional را راه اندازی کردند که هدف آن این است که بانک های سوئیس بتوانند دسترسی به دارایی های دیجیتال برای مشتریان خود را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ فراهم کند .

این درگاه توسط Custodigit در حال توسعه است که از قبل عملیاتی شده است که در حال حاضر به طور مستقیم از Sygnum پشتیبانی می کند ، اما در حال حاضر تیم گرانت نتوانست نام بانک های دیگری را به اشتراک بگذارد.

گرانت گفت: ما در حال گفتگوی فعال در این حوزه هستیم و مدتی است كه با تعدادی از موسسات مالی سوئیس برای تهیه این موضوع گفتگو كرده ایم هنگامی که در Q1 با این نوع پیشنهاد کلی ترکیبی بیش از آنچه که Custodigit انجام می دهد ، حاضر شویم ،مشتریان سوئیسی آماده مشارکت هستند ،که بسیار عالی است.

در مورد اینکه SIX با چه نوع موسساتی صحبت می کند ،گرانت گفت که آنها را بانک های کانتونال سوئیس و بانک های خصوصی صدا می کند. وی افزود که آنها پیش بینی نمی كنند که بتواننید این درگاه را به بزرگترین بازیکنان سطح اول جهانی مانند UBS و Credit Suisse كه همیشه این نوع توانایی را خودشان ایجاد می كنند بفروشند ، اما به بازیکنان سطح ۲ و پایین بانک های کانتونالی ،مدیریت ثروت – شرکت هایی که ممکن است هنوز هم از نظر اندازه نسبتاً قابل توجه باشند اما از نظر آنها کمی داخلی تر باشند. این نوع مشتریانی هستند که ما با آنها صحبت خواهیم کرد.

در همین حال گرانت گفت: احتمالاً مهمترین ارتباط یا رشته مشترک بین این موسسات است افرادی با ارزش خالص بالا در پس زمینه (سرمایه دیجیتال) که واقعاً می خواهند این موضوع را در کارهای خود قرار دهند.  

عنصر دوم ، پول نهادی است : به این معنا جای افراد با ارزش خالص بالا ،کار به مدیریت دارایی نهادی بازمی گردد.

 Custodigit شرکتی است که نرم افزاری را فراهم می کند که موارد زیادی را گرد هم می آورد که در نهایت به بانک ها و مدیران دارایی اجازه دسترسی به بازار را می دهد. به عنوان مثال ،گرانت به یک بانک خصوصی متوسط سوئیسی یا یک مجموعه مدیریت دارایی که میخواهند رمزنگاری را به مشتریان خود ارائه دهد چندنمونه کارمتنوع به آنها داد اما آنها برای دسترسی به مراکز خرید و فروش بدون نیاز به نسخه پیش فروش ،اتصال به سیستم اصلی بانکی  را نیازدارند که  به معنای نگهداری آن دارایی ها است و همه این موارد باید در یک زمینه تنظیم شده انجام شود.

گرانت در ادامه افزود :

این موضوع در مورد ارائه خدمات و راه حل برای بانک ها و مدیران دارایی است و SIX در سال ۲۰۲۱ جدی است که واقعا توانایی دارایی رمزنگاری و دارایی دیجیتال را برای مشتریان خود فراهم کند

در ادامه گفت ، شرکا قصد دارند در بازار سوئیس شروع به کار کنند ،اما در نهایت این پیشنهاد بسیار فراتر از جهانی خواهند بود.

SDX : به اجرایی شدن نزدیک هستیم
گروه SIX ، مالک بورس سهام سوئیس قرار است SDX را در نیمه اول سال آینده راه اندازی کند و طبق گفته گرانت این اتفاق بسار نزدیک است.

تیم گرانت گفت : SIX در حال ایجاد یک مبادله کاملاً جدید برای دارایی های دیجیتال و یک CSD کاملاً جدید (سپرده گذاری اوراق بهادار مرکزی) برای مرتب سازی دارایی های دیجیتالی است.

بنابراین ما اکنون می توانیم مجوزهای آن را با FINMA در Q2 دریافت کنیم اگرچه ما هرگز نمی توانیم یک تنظیم کننده را به یک تاریخ ببندیم ، Q2 زمانی است که می خواهیم زندگی خود را ادامه دهیم. یعنی زمان در این مورد بی معنی میباشد این بدان معنی است که هدف SDX آماده شدن عملیاتی برای تعامل با موسسات مالی بزرگ در زمینه معاملات ،تسویه و نگهداری دارایی ها و غیره است.

علاوه بر این ، ما با شرکت های بزرگ درگیر اجرا خواهیم شد و همچنین به دنبال وام های توکن شده خواهیم بود. گرانت گفت درباره این موضوع گفت : این تیم با بزرگترین ناشران در بازار سوئیس در مورد صدور دارایی در سیستم عامل ما و با طرف خرید در مورد خرید دارایی در سیستم عامل ما صحبت خواهند کرد. پس از زنده ماندن ،آنها از ارز دیجیتال بانک مرکزی در روز اول استفاده نخواهند کرد زیرا هنوز موجود نیست اما ما از شش پول تجاری به عنوان یک سکه استفاده خواهیم کرد ، می دانید پول ،توکن در سیستم عامل ماست.

گرانت : احتمالاً در Q2-Q3 همه آن دارایی ها ، اوراق قرضه ، وام ها ، سهام و انواع مختلف را در سیستم عامل ما مشاهده خواهید کرد و یک سال منتظر می مانیم تا شاهد یک سری معاملات بزرگ و موفق باشیم  شاید شاهد نقدینگی محدودی باشیم و ما میدانیم که کلیه این اتفاق ها یک شبه رخ نخواهد داد.

نقشه راه فرامرزی

گرانت گفت :طی دو سال و نیم گذشته ، SDX تمرکز زیادی بر ایجاد زیرساخت های تنظیم شده در سوئیس و در نهایت فراتر از آن داشته است و بسیار متمرکز بر آنچه که من می توانم اوراق بهادار تنظیم شده را در فضای دارایی های دیجیتال بنامم ،اینها بدهی کلاسیک ،اوراق قرضه ،حقوق صاحبان سهام و غیره می باشد.

توجه به افزایش علاقه مندی موسسات به اقدامات شرکتهای عظیم مانند PayPal و Fidelity دیده می شود ، SIX در اوایل سال جاری در ارائه یک بستر تجارت نهادی بر روی  دارایی های دیجیتال Omniex سرمایه گذاری کرد. گرانت گفت  اعلامیه دروازه توسعه یافته توسط Custodigit گام بزرگ بعدی ما در SIX در جهت تأمین نهادی زیرساخت برای دارایی های دیجیتال  این بار برای دنیای رمزنگاری بود.

در ژوئن سال جاری ، SIX سهام کنترل BME ،اپراتور اصلی بورس سهام اسپانیا را نیز به دست آورد بنابراین می توانید تصور کنید که ما چقدر مشتاق به ورود به بازار اسپانیا باشیم در همین راستا گرانت گفت که احتمال دارد که این یک رویداد در سال ۲۰۲۱ باشد.

به طور کلی ، SIX به دنبال گسترش خود سطح جهان است مانند آلمان ،فرانسه ،لوکزامبورگ ،ایتالیا و انگلستان در میان سایر کشورهای اروپایی که به گفته گرانت  این کاملا محدوده اجرایی در سال ۲۰۲۱ است. آسیا نیز در نقشه این شرکت دیده میشود که در همین راستا SDX به همراه SBI Digital Asset Holdings هفته گذشته اعلام كردند كه آنها در یك سرمایه گذاری مشترک برای هدایت نقدینگی دارایی دیجیتال نهادی از طریق بستر صدور دیجیتال مستقر در سنگاپور ، بورس و محل CSD كار خواهند كرد كه باید تا سال ۲۰۲۲ اجرا شود.

و در نهایت در مورد آمریکای شمالی گرانت گفت:با توجه به نوع مقررات پراکنده و نوع ساخت و سازهای دولت فدرال این یک مهره سخت تر است اما در برنامه دراز مدت ما میباشد ولی زمان بیشتری خواهد برد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.