چند راه پیشنهادی جهت سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال

چند راه پیشنهادی جهت سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال

چند راه پیشنهادی جهت سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال

وقتی شما ارز دیجیتالی را می‌خرید به طور غیرمستقیم بر پروژه‌ای که این ارز دیجیتال را به وجود آورده سرمایه گذاری می‌کنید. هرچه پروژه عالی‌تر باشد ارز دیجیتال این پروژه بیشتر و بهتر رشد می‌کند و اگر پروژه خوب نباشد اصطلاحاً شما شت‌کوین خریدی پس خیلی مهم است که سرمایه خودت رو روی چه پروژه‌هایی می‌گذاری و مهم‌تر از آن اینکه وقتی سبد سرمایه‌گذاری می‌چینی حتما باید از ارز دیجیتال‌هایی استفاده کنی که پروژه‌ها به آنها شبیه به هم نباشد. مثلا اگر هزار دلار داری و میخواهی دو ارز مختلف را به اندازه ۵۰۰ دلار بخری حتماً باید ارز دیجیتال‌هایی که میخری حوزه فعالیت پروژه آنها کاملا متفاوت باشد.

سیل کثیری از پروژه‌هایی که حال حاضر وجود دارند در چندین حوزه مشخص کار می‌کند که به دسته‌های آن خواهیم پرداخت.

۱. بلاکچین‌های دارای قرارداد هوشمند یا به اختصار BHSC :
مثل اتریوم و پولکادات و کاردانو.
این دست از پروژهها شبکه بلاکچین خاص خود را دارند و با ایجاد قراردادهای هوشمند بستر را برای ایجاد انواع برنامه‌های اپلیکیشن های غیرمتمرکز فراهم می‌کنند.

۲. امور مالی غیرمتمرکز یا به اختصار DeFi : بانک‌های مجازی غیرمتمرکزی هستند که با هدف حذف تمامی واسطه‌های مالی و پرداخت وام به وجود آمده‌اند. پروژه‌هایی که در این حوزه فعالیت می کنند همه می‌خواهند بهترین ایده را اجرایی کنند و شما با استفاده از آن ها وام بگیرید.

۳. حوزه‌NFT ها :
حتماً فیلم ماتریکس را دیدی اگر فکر کردی اینکه مردم در دنیای مجازی زندگی کنند یک تخیل است باید بهت بگم سخت در اشتباهی مصداقش پروژه FLOW که معرفی کردیم در این حوزه فعالیت می‌کند و تا الان سرمایه‌گذاری‌های بسیاری بر روی آن حساب باز کردند. تمامی پروژه‌هایی که توی بخش NFT فعالیت می‌کنند سعی در توکنیزه کردن تمامی دارایی‌های ما مثل خونه و ماشین را دارند و شما توکن آن را به وجود می‌آورید و به راحتی انتقال یک بیتکوین به دوستتان هنگام ارسال توکنِ خانه خود انتقال مالکیت را هم انجام می‌دهی.

۴. اوراکل‌ها :
پروژه‌هایی که بلاکچین را به وجود آورده‌اند برای افزایش کارایی خود اطلاعات را باید از دنیای واقعی کسب کنند و در بلاکچین ثبت نمایند میشه گفت شریان اصلی اتصال بلاکچین به خارج از بلاکچین اوراکل ها هستند.

۵. اکسچنج‌ها:
یک نکته تمامی کوین‌های اکسچنج‌ها در بلندمدت صعودی هستند(سیگنال خرید در این لحظه نیست) مخصوصاً اکسچنج‌های معروف مثل بایننس باشد.
اکسچینج‌ها باید وجود داشته باشند تا بتوان یک بیتکوین را خرید و فروش کرد پس چه بخواهیم چه نخواهیم کوین مخصوص این‌ها مصرف می‌شود و تقاضای بیشتر منجر به افزایش قیمت است.

۶. فضای ذخیره سازی :
احتمالا تا الان اسم فضای ذخیره سازی ابری را شنیده‌اید یا حتی استفاده کرده‌اید. پروژه‌هایی که توی این دسته قرار می‌گیرند می‌خواهند فضای ابری را به صورت غیر متمرکز به شما ارائه دهند چون اگر شما از فضای ابری متمرکز مثل آمازون یا گوگل استفاده کنید راحت می‌توانند به اطلاعات شما پی‌ببرند و حتی آنها را بفروشند و یا هک بشوند و اطلاعات شما به سرقت برود.

همیشه هنگام سرمایه‌گذاری چندین پروژه مختلف رو توی سبدتون قرار بدید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.