چین در حال آماده سازی یوان دیجیتال در المپیک زمستانی المپیک زمستانی

چین در حال آماده سازی یوان دیجیتال در المپیک زمستانی المپیک زمستانی

چین در حال آماده سازی یوان دیجیتال در المپیک زمستانی المپیک زمستانی

به نظر می رسد چین بازی های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ را به عنوان ویترین دیوان دیجیتال هدف قرار داده است – و امیدوار است که به مخاطبان جهانی نشان دهد که سیستم جدید پرداخت آن چقدر سریع و موثر است.

پکن قرار است بازی های زمستانی بعدی را برگزار کند که قرار است از ۴ فوریه ۲۰۲۲ آغاز شود. و اگرچه بانک مرکزی چین (PBoC) هنوز تاریخی را برای عرضه یوان دیجیتال اعلام نمی کند ، توکن صادر شده از PBoC اکنون در آزمایش پیشرفته در تعدادی از سایتها از جمله مکانهایی در پایتخت که با بازیهای المپیک مرتبط هستند میباشند.

به ازای تجارت پکن امروز (از طریق Eastmoney) ، کارشناسانی که با پروژه یوان دیجیتال آشنا هستند ادعا کرده اند که “هنوز یک راه طولانی برای رفتن” وجود دارد تا توکن تاریخ رسمی راه اندازی خود را بدست آورد – اما این احساس وجود دارد که PBoC رمز را دارد آماده بهره برداری کامل قبل از روشن شدن شعله المپیک در پکن در ۴ فوریه ۲۰۲۲ میکند.

این رسانه خاطرنشان كرد كه در ماههای اخیر ، PBoC و سایر مقامات “مكرراً به ترویج برنامههای آزمایشی المپیك زمستانی مربوط به RMB اشاره كرده اند” و گفت كه آزمونهای دیجیتال یوان در سایتهای المپیك “درحال جابجایی است”.

این رسانه به نقل از یک متخصص بخش مالی اظهار داشت که چین انتظار دارد بازی های المپیک زمستانی تعداد زیادی از ورزشکاران و تماشاگران داخلی و خارجی را به خود جلب کند و تقاضای خدمات پرداخت در پایتخت را افزایش دهد.

و گزارش شده است که PBoC این فرصت را برای ایجاد یک فضای خدمات پرداخت می داند که یوان دیجیتال را با اولین آزمایش واقعی خود در سطح جهانی با فرصت برای معاملات گسترده مرزی از جمله ارائه دهندگان پرداخت مختلف و سیستم عامل های بانکی فراهم می کند. از همه جای دنیا.

 یک تحلیلگر بازارهای مالی افزود: استفاده از RMB دیجیتال برای پرداخت های مرزی در طول بازی های المپیک زمستانی “به تسریع در ارتقا global جهانی” ارز دیجیتال کمک می کند.

قرار دادن RMB دیجیتال برای کاربران جهانی ، آزمایش هتل ها ، رستوران ها ، استادیوم ها و سایر امکانات ، به نظر می رسد PBoC به خیره کننده های بالقوه رمز خود کمک خواهد کرد ، که امیدوار است در نهایت موج های بزرگی را در صحنه بین المللی ایجاد کند – و حتی ممکن است وابستگی آسیا به دلار در معاملات تجاری بین المللی را کاهش دهد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.