ژاپن در حال آماده سازی ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱

ژاپن در حال آماده سازی ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱

ژاپن در حال آماده سازی ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱

امروز بانک ژاپن گفت که برنامه‌ای برای صدور ارز‌دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC ندارد، اما “تهیه آن را کاملاً مهم می‌داند. “

وی افزود: با توجه به “احتمال افزایش تقاضای عمومی برای ارز‌دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، با توجه به توسعه سریع نوآوری در فن‌آوری“، این امر ادامه دارد.

در گزارش خود، BoJ چندین بار گفت: شرایطی که  تحت آن صدور CBDC انجام شود بعید است، اما دو مرحله اثبات مفهوم در کار دارد، که ممکن است از آوریل ۲۰۲۱ آغاز شود.

ارزهای‌دیجیتالی بانک‌مرکزی، ارزهایی هستند که توسط بانک‌های مرکزی تهیه می‌شوند. این ایده از ارزهای رمزنگاری شده الهام گرفته می‌شود – یک دفتر کل وجود دارد، گاهی اوقات همان که با بلاکچین کار می‌کند – اما کل کار نسبتاً متمرکز است و هیچ‌ چیز آن مانند بیت‌کوین نیست. (به هر حال اینها بانک‌های مرکزی هستند).

حداقل دولتهای جهان یا بانکهای مرکزی در تلاشند ارز‌دیجیتالی خود را بسازند. رقیب ژاپن، چین  در حال آزمایش نسخه خود است که آن را “DCEP”، بزرگترین مقیاس بزرگ پروژه ارزدیجیتال در جهان می‌نامد.

۸۰ درصد از بانک‌های مرکزی روی ارزهای‌دیجیتال کار می‌کنند.

مزیت همراهی با جونز، این خواهد بود که CBDC هزینه‌های معامله را کاهش می‌دهد، به ویژه مواردی که شامل چندین حوزه قضایی است. از نظر تئوری، دفتر کلی مبتنی بر یک شبکه توزیع شده، ایمن‌تر از آن است که به دفتری کاملا متمرکز متکی باشد.

بانک ژاپن امروز ترسیم کرد که نسخه CBDC می‌تواند چگونه باشد، اگر برنامه‌ای برای صدور نسخه داشته باشد، که در حال حاضر چنین نیست.

 بانک‌مرکزی ژاپن معتقد است “ به نظر نمی‌رسد که وجه نقد در گردش به میزان قابل توجهی کاهش یابد“، وی دو مرحله اثبات مفهوم را برای یک ارز دیجیتال نظری ارائه می‌دهد، که از ابتدای سال مالی ۲۰۲۱ شروع می شود، و سپس بانک قضاوت می‌کند که اقدامات بیشتری افزایش دهد.

هنوز هم، اگر تصمیم خود را تغییر دهد، مطالعات آن ممکن است روزی مفید واقع شود. در حال حاضر، این “درک عمیق” خود را از CBDC ادامه خواهد داد.

منبع/ decrypt.co

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.