گفته می شود شرکت استخراج بیت کوین ghost که در Nasdaq معامله کرده است با یک پرونده قضایی روبرو است

گفته می شود شرکت استخراج بیت کوین ghost که در Nasdaq معامله کرده است با یک پرونده قضایی روبرو است

گفته می شود شرکت استخراج بیت کوین ghost که در Nasdaq معامله کرده است با یک پرونده قضایی روبرو است

Bit Digital  یک شرکت استخراج بیت کوین که در بورس اوراق بهادار nasdaq معامله می شود ،موضوع یک دعوی طبقاتی است که ادعا می کند این شرکت میزان عملیات استخراج بیت کوین (BTC) خود را جعل کرده است.

طبق این دادخواست که روز چهارشنبه توسط شاکی آنتونی پاولز در دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک تشکیل شد ،بیت دیجیتال سرمایه گذاران را گمراه کرد و ادعاهای اساسی نادرستی راجع به میزان تجارت خود در زمینه استخراج بیت کوین مطرح کرد و صدمات مالی قابل توجهی را برای سرمایه گذاران به همراه داشت.

به طور خاص ،شاکی به یک گزارش تحقیقاتی توسط J Capital Research مراجعه می کند که ادعا می کند Bit Digital به راحتی در مورد کار مزارع استخراج بیت کوین در سراسر چین دروغ گفته است. وب سایت این شرکت ادعا می کند که بیش از ۴۰،۰۰۰ دکل استخراج معدن در حال حاضر فعال دارد و نرخ هش ریت ۲،۲۵۳ پتاهاش در ثانیه را اعمال می کند ،از ابتدای سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۵۰۰ BTC را استخراج کرده است.

با این حال ،محققان J Capital می گویند که آنها با مقامات دولتی در استان های چین که Bit Digital ادعا می کند در آنها فعالیت می کند تماس گرفته اند اما متوجه شده اند که هیچ کس تاکنون نام آنها را نشنیده است.

وقتی تحقیقات J Capital به عناوین خبری رسید  قیمت سهام Bit Digital 25٪ سقوط کرد. از اوج ارزیابی BTBT از ۲۹.۲۷ دلار در اوایل ژانویه ،قیمت سهام از آن زمان ۴۴ درصد کاهش یافته است و به ارزیابی فعلی حدود ۱۶ دلار رسیده است.

روز سه شنبه بیت دیجیتال با صدور پاسخی به ادعاهای مطرح شده توسط J Capital ، اشاره كرد كه این شركت تمام اسناد خود را در كمسیون بورس و اوراق بهادار ثبت كرده است و همیشه به دنبال به روز كردن سرمایه گذاران و تنظیم كنندگان با اطلاعات دقیق بوده است.

با این حال شاکی در دادخواست علیه بیت دیجیتال می گوید مدیر اجرایی شرکت – مدیر عامل شرکت مین هو و مدیر ارشد مالی ارک هوانگ در موقعیتی بودند که می توانند محتوای  همه اسناد مربوط به اداره تجارت را دیکته کنند:

[هو و هوانگ] به دلیل موقعیت های خود در شرکت  قدرت و اختیار کنترل محتوای گزارش های شرکت به SEC ،بیانیه های مطبوعاتی و ارائه به تحلیلگران اوراق بهادار ،مدیران پول و اوراق بهادار و سرمایه گذاران نهادی ، به عنوان مثال ، بازاررا بر عهده دارد
پاولز به دنبال بازپرداخت ۱۰۰۰ واحد سهام بیت دیجیتال است که در ۱۲ دسامبر سال ۲۰۲۰ با قیمت ۲۱.۸۱ دلار خریداری کرده است و همچنین خسارات جبرانی ، هزینه های دادرسی و هزینه های دیگر را دارد.

شاکی خواستار محاکمه هیئت منصفه شده است. در حال حاضر هیچ پاسخ حقوقی توسط بیت دیجیتال داده نشده است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.