یک تریدر چگونه اشتباه می‌کند؟

یک تریدر چگونه اشتباه می‌کند؟

یک تریدر چگونه اشتباه می‌کند؟

امروزه بازار ارزهای دیجیتال به نقل محافل تبدیل شده و معامله در بازار رمزارزها نیز برای بسیاری از مردم به موضوعی جذاب تبدیل شده است و در پی آن ویدیوها و مطالب تبلیغاتی و برنامه‌های کسب سودهای بیشمار در این حوزه در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود. اما می‌توان گفت اغلب تازه واردها بدون هیچ اطلاعات پایه‌ای وارد این حوزه می‌شوند و با ضررهای کلان از آن خارج می‌شوند. البته گفتنی است مطالبی که در ادامه به عنوان اشتباهات بزرگ تریدرها آورده شده در بیشتر موارد دامن تریدرهای کهنه‌کار را نیز می‌گیرد. برخی از اشتباهات تریدرها این است که:

⛔️ برنامه دقیق یا پلن معاملاتی ندارند
⛔️ دچار اعتیاد به ترید شده‌اند
⛔️بیش از حد ریسک می‌کنند
⛔️ بیش‌ از حد نیاز از اندیکاتورها و ابزارها استفاده می‌کنند
⛔️ بر روی یک بازه زمانی یا تایم‌فریم یا یک سیستم معاملاتی متمرکز نمی‌شوند

📍 حال برای حل این مشکلات چه باید کرد؟

🔘 یکی از مهمترین عوامل شکست در بازار این است که همیشه و بدون برنامه در بازار باشیم. پیش از وارد شدن به دنیای معامله، باید و باید به فکر طراحی یک پلن معاملاتی باشید که در آن موارد زیر رعایت شده باشد:

✅ نقطه ورود و نقطه خروج شما “کاملا مشخص، نوشته شده و تعریف شده باشد. بدون دانستن نقطه خروج هرگز وارد هیچ معامله‌ای نشوید.
✅ حتما پیش از ورورد به معامله “حد ضرر” خود را مشخص کنید و آن‌ را مرتب تغییر ندهید.
✅ در تریدهای خود مدیریت سرمایه را حتما در نظر بگیرید.

📍 در نظر داشته باشید اگر می‌خواهید تایم فریم‌های متنوع را امتحان کنید، بدون تغییر دادن سیستم ترید، بازه زمانی یا تایم فریم خود را برای مثال به یک تایم بالاتر ارتقاء دهید.

📍 حتما و حتما یادتان باشد ریسک بیش از حد، خیلی سریع شما را متضرر می‌کند و از گردونه ترید خارج می‌شوید. ریسک ثابتی را به عنوان یک اصل برای خود در هر معامله در نظر بگیرید و از خط قرمزهای خود خارج نشوید. به جای افزایش ریسک‌پذیری خود، ساختارهای حرکتی بازار را بیاموزید.

📍 سعی کنید بازار را ساده ببینید. استفاده بیش از حد از اندیکاتورها و ابزارها، اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌دهند که یا نیاز ندارید یا خارج از دانش شماست. وجود ابزار بیش از حد در تحلیل بازارها شما را سردرگم می‌کند.

📍 یک سیستم ترید انتخاب کرده و روی آن تمرکز نمایید. اگر نمودارها و بررسی‌های سیستم ترید شما پیش‌بینی واضحی دارد مرتب سعی نکنید تا از تایم فریم‌های متفرقه برای تصمیم خودتان تایید بگیرید.

‼️روانشناسی بازار و خودشناسی در بسیاری موارد از دانش معاملاتی یک فرد موفق، جلوتر است. برای کسب سود و موفقیت در چنین حوزه‌هایی، در ابتدا علاوه بر دانش معاملاتی، روی خودشناسی و شخصیت خودتان نیز مطالعه کنید تا روحیات و خلقیات خود را بشناسید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.