جان مک‌آفی به اتهام فرار مالیاتی دستگیر شده، و با استرداد روبه‌رو است.

جان مک‌آفی به اتهام فرار مالیاتی دستگیر شده، و با استرداد روبه‌رو است.

جان مک‌آفی به اتهام فرار مالیاتی دستگیر شده، و با استرداد روبه‌رو است.

جان مک‌آفی، که ثروت خود را با فروش نرم‌افزار امنیت سایبری به دست آورد و در سال‌های اخیر به یک تبلیغ کننده ی ارزهای دیجیتال تبدیل شده است، توسط وزارت دادگستری (DOJ) به فرار مالیاتی متهم شد. وزارت دفاع گفت: وی در اسپانیا دستگیر شده و منتظر استرداد است.

مک‌آفی سال‌هاست که با این قانون ارتباط در حال مشاجره است، هرچند گاهی اوقات مشخص نیست که کدامیک از موارد اجرا واقعی است، و چه چیزهایی ساختگی است. وی که سابقاً کاندیدای ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریكا برای حزب لیبرتاریان بود، ادعا كرد كه این مبارزات “در تبعید” بود، زیرا وی در ژانویه ۲۰۱۹ به “استفاده از Crypto Cuttencies [sic] در اقدامات جنایی علیه دولت ایالات متحده” متهم شد. در همان ویدئو، وی گفت که طی هشت سال مالیات پرداخت نکرده است. او همچنین ادعا کرد CIA در توئیتی در ژوئیه ۲۰۱۹ با پخش تصویری از او در حال در دست داشتن اسلحه، که بخشی از ماجراجویی او بوده و در نهایت منجر به دستگیری، و آزادی او در جمهوری دامینیک شد، سعی کرده کار او را تمام کند.

 حداقل، اجتناب از پرداخت مالیات، به نظر می‌رسد واقعی باشد.

در کیفرخواست کامل منتشر شده امروز ادعا می‌شود که مک آفی از طرق مختلف از جمله استفاده از نام افراد دیگر، هدایت پرداخت به حساب‌های بانکی، یا به حسابهای ارز رمزنگاری شده، املاک و مستغلات، قایق تفریحی و نوع دیگری از وسیله نقلیه بدون نام، که هیچ یک از آنها به نام خودش نبوده، از پرداخت مالیات طفره می‌رفته است. در صورت محکومیت، مک‌آفی برای هر پنج مورد فرار از پرداخت مالیات به پنج سال زندان و برای هر یک از پنج مورد به یک سال زندان محکوم می‌شود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار همچنین از مک‌آفی شکایت کرده است، که علیرغم اینکه بیش از ۲۳ میلیون دلار بیت‌کوین و ارز رمزنگاری شده Ether برای این کار پرداخت کرده است، از دسامبر ۲۰۱۸ تا ژانویه ۲۰۱۸، مبلغی را برای ICO در توییتر پرداخت کرده است. (بعداً مک‌آفی، ۱۰۵،۰۰۰ دلار برای تبلیغ هر توییت خود در نظر گرفت.) محافظ مک‌آفی نیز به دلیل شرکت در این طرح متهم شد.

مک آفی همچنین مورد توجه یک مستند Showtime در سال ۲۰۱۶ قرار گرفت که نشان می‌داد او به یک فرد ضارب برای کشتن همسایه خود در حالی که در نوامبر ۲۰۱۲ در بلیز زندگی می‌کرد، پرداخت کرده است. و اینتل، که مختصر مالک شرکت امنیت سایبری مک آفی بود، گفت که مارک مک‌آفی را به دلیل ارتباط با جان مک‌آفی در سال ۲۰۱۴ از بین خواهد برد. این شرکت در نهایت در سال ۲۰۱۷ از اینتل خارج شد.

منبع/ theverge.com

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.