۳ دلیل اینکه امنیت بلاکچین برای شرکت ها مهم است

۳ دلیل اینکه امنیت بلاکچین برای شرکت ها مهم است

۳ دلیل اینکه امنیت بلاکچین برای شرکت ها مهم است

امنیت بلاکچین به نحوه ایمن سازی شبکه رمزنگاری ، هم در برابر حمله بازیگران خارجی و هم برای اطمینان از رعایت قوانین شبکه آن ، اشاره دارد. هرچه امنیت یک زنجیره قوی تر باشد ،تقلب با صرف دو برابر معامله یا چرخاندن زنجیره به یک کشور سابق ، دشوارتر است. وقتی در طول این محور مشاهده می شود ، بیت کوین با ۱۲۴ Ex / h در ثانیه به سمت آن امن ترین بلاک چین   در حال حرکت است.

دانستن اینکه معامله ای قابل برگشت نیست ، اگر یک باجگیر باج افزار هستید که از مشاغلی که تازه داده های آن را رمزگذاری کرده اید خواستار پرداخت پول می شوید ، ارزش زیادی دارد. اما چرا شرکت ها باید به استفاده از یک بلاکچین با اطمینان نهایی قوی توجه کنند؟ به نظر نمی رسد که آنها از DLT برای جابجایی میلیاردها دلار یا ارسال اطلاعات بسیار حساس استفاده  کنند در واقع ،بیشترین تمایلات تجاری با بلاکچین در این مرحله فقط خلبانان هستند. با وجود این ، سه دلیل اصلی وجود دارد که امنیت بلاکچین برای شرکتها بسیار مهم است. بیایید نگاهی به آنها بیندازیم.

اعتبار همه چیز است
مشاغل نمی توانند مانند معامله گران بیت کوین فعالیت کنند ،با مشارکت در پروژه ها YOLO و سپس در اولین نشانه کلاهبرداری آنها را کنار بگذارند. آنها شهرتی کسب کرده اند و نمی توانند در معرض آلوده شدن به ارتباط با بلاکچین هایی قرار بگیرند که دچار نقص امنیتی شرم آور می شوند. این بدان معناست که شرکتها باید هم از نظر فنی و هم از تیم هر شبکه بلاکچینی که انتخاب می کنند ، دقت کافی را داشته باشند. این یک عمل متعادل کننده ظریف است زیرا اکثر مشاغل نمی توانند با وجود امنیت بی نظیر در Bitcoin کار کنند: آنها نیاز به دسترسی به زنجیره های سریعتر و مقیاس پذیرتر با قابلیت های قرارداد هوشمند دارند.

خوشبختانه ، روش هایی برای تهیه کیک و استفاده از آن برای کسب و کارها وجود دارد ، مانند انتخاب زنجیره ای که معادن را با بیت کوین ادغام می کند و ویژگی های اولی را با مدل امنیتی دومی ترکیب می کند. این روشی است که توسط Elastos و معماری زنجیره ای متعدد آن اتخاذ شده است که یکی از آنها زنجیره جانبی Ethereum مبتنی بر DPoS است که همگی با بیش از ۵۰٪ قدرت هش شبکه بیت کوین محافظت می شوند.

برای مشاغل راه حل ارائه شده توسط پروژه هایی مانند الاستوس یک راه حل جذاب است زیرا با ایجاد “برند” بیت کوین و امنیت مترادف آن راه را برای راه اندازی برنامه هایی که می تواند هزاران تراکنش در ثانیه را مدیریت کند هموار می کند. Elastos اساساً به عنوان یک سیستم عامل برای وب با سه جز core اصلی عمل می کند: Hive ، ابزاری برای استفاده از فضای ذخیره سازی غیرمتمرکز می باشد. Elastos Carrier که امکان برقراری ارتباط خصوصی و ناشناس بین کاربران و دستگاه ها را فراهم می کند. و شناسایی غیرمتمرکز (DID) تا کاربران و دستگاه ها بتوانند خود را به طور ایمن شناسایی کنند.

تنظیم کنندگان ناشناخته ،شناخته شده را ترجیح می دهند
تنظیم کننده های مالی به ذات خود محتاط هستند. آنها به تأیید فن آوری جدید و بسیار تجربی که هنوز به طور گسترده آزمایش نشده است نمی پردازند زیرا شناخته شده ها را ترجیح می دهند. سالها طول کشیده است که SEC از Ethereum برای مواردی استفاده کند که تحت اختیار آن قرار می گیرند مانند توکن های امنیتی تجارت و آژانس که هنوز مجوز ETF بیت کوین را به آن نداده است. این بدان معنا نیست که آنها رمزنگاری را پذیرفته اند اما حداقل زنجیره های مسلط و ایمن را از “ناشناخته های ناشناخته” ایمن تر پذیرفته اند: زنجیره های قرارداد جدید هوشمند مانند Solana و Elrond که ممکن است فناوری آنها چشمگیر باشد اما اینها هنوز اثبات نشده است.

اگر سازمانی هستید که به دنبال قرار گرفتن در معرض بلاکچین هستید ،منطقی است که شبکه ای را انتخاب کنید که معماری آن از اهمیت بالایی برخوردار باشد. این زنجیره های اثبات کار را که در برابر ۵۱٪ حملات مانند ETC آسیب پذیر هستند رد می کند. با این وجود ، درهایی به زنجیره های متمرکز بر شرکت مانند Concordium باز می شود که می تواند حریم خصوصی کاربران را با توانایی لغو بی هویتی فردی در صورت درخواست مقامات متعادل کند و زمینه های خوبی برای این کار دارد. Concordium توسط سه محقق مشهور در زمینه رمزنگاری مشهور در جهان مانند پروفسور ایوان دامگارد ساخته شده است تا ضمن ایجاد انگیزه های بهینه مالی برای شرکت کنندگان در شبکه ، امنیت رمزنگاری قوی را فراهم کند.

پایگاه داده ها بلاکچین های نا امن را ضرب و شتم میکنند 
چرا شرکت ها در وهله اول استفاده از بلاکچین را جستجو می کنند؟ تبلیغات به کنار ،به طور کلی به این دلیل است که آنها به دنبال دفتری هستند که به طور مستقل نگهداری شود و از طرف مقابل بتواند با اطمینان کامل به صحت سوابقی که نگهداری می کند معامله کند. به تولیدکنندگان فولاد فکر کنید که یک بازار برای تجارت فلزات ایجاد می کنند یا تدارکات زنجیره تامین را برای ردیابی مواد غذایی از مزرعه به چنگال می آورند. مورد دوم مورد استفاده از طریق پروژه هایی مانند OLWay است که بر روی Hyperledger ساخته شده است.

اگر نمی توانید به زنجیره بلوکی که برای استفاده به عنوان داور مستقل و دقیق اطلاعات استفاده می کنید اعتماد کنید ، بهتر است از یک پایگاه داده که توسط یک طرف نگهداری می شود استفاده کنید. از یک بلاکچین با امنیت ضعیف استفاده کنید و کل ارزش پیشنهادی پروژه را به خطر بیندازید.

اگر سازمانی علاقه مند به استفاده از فناوری بلاکچین هستید ، امنیت فکر پسینی نیست: این نقطه شروع کل فرآیند تصمیم گیری شما است. در بلاکچین همانند تجارت ، امنیت همه چیز است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.