۵ ارز رمزپایه برتر این هفته: BTC ، ETH ، UNI ، ATOM ، COMP

۵ ارز رمزپایه برتر این هفته: BTC ، ETH ، UNI ، ATOM ، COMP

۵ ارز رمزپایه برتر این هفته: BTC ، ETH ، UNI ، ATOM ، COMP

طی هفته گذشته بازار کریپتو با افزایش قیمت Bitcoin (BTC) و Dogecoin (DOGE) به دلیل فعالیت در شبکه های اجتماعی با نوسان زیادی روبرو شد. در شرایطی از این دست ، معامله گرانی که بر اساس احساسات تصمیمات خود را در زمینه سرمایه گذاری می گیرند متحمل خسارات سنگینی می شوند و این دقیقاً همان اتفاقی است که هفته گذشته رخ داد.

تبلیغات در مورد ارز های دیجیتال مخصوصا Dogecoin (DOGE) باعث شد چندین معامله گر جدید که به دلیل ترس از دست رفتن سود (FOMO) آن ارز را خریداری کرده اند در مدت کوتاهی ضرر کنند و این سناریو احتمالاً دوباره بازی خواهد کرد زیرا گروه های رسانه های اجتماعی تصمیم گرفته اند که تبلیغا جمعی altcoins ها یک روش جدید برای سرمایه گذاری است.

به نظر می رسد روند مشابهی در حال حاضر در Bitcoin (BTC) در حال توسعه است که بخش عمده ای از حرکت صعودی را که به دلیل “تبلیغ ایلان ماسک” در ۲۹ ژانویه ایجاد شده بود پس گرفته است. این نشان می دهد که محدود کردن چند خریدار عاطفی ،بیشتر معامله گران حرفه ای ممکن است برای سبک کردن موقعیت های طولانی خود از این تجمع استفاده کرده باشند.

رئیس تحقیقات Stack Funds ، لنارد نئو معتقد است که استخراج کنندگان بیت کوین در تجمعات فروش می کنند و این روند ممکن است با نزدیک شدن به تعطیلات سال نو چینی ادامه یابد. نئو انتظار دارد که قیمت بیت کوین در کوتاه مدت ناپایدار باقی بماند.

حتی با ادغام قیمت بیت کوین نشانه های مالی غیرمتمرکز همچنان افزایش می یابند که نشان می دهد تمرکز معامله گران به سمت فضای DeFi تغییر کرده است. بیایید به اتفاق نمودارهای ۵ ارز رمزپایه برتر را که ممکن است طی چند روز آینده رشد کنند تجزیه و تحلیل کنیم.

BTC / USD
فیتیله طولانی بیت کوین در ۲۹ ژانویه نشان می دهد که خرس ها با تهاجم سهام صعودی را در بالای خط روند نزولی مثلث نزولی فروخته اند. به دنبال آن الگوی شمعدان دوجی در تاریخ ۳۰ ژانویه نشان داد که بلاتکلیفی بین گاوها و خرس ها وجود دارد.

شکست امروز گاوها در افزایش قیمت بالاتر از روند نزولی فروش بیشتری را به خود جلب کرده است. خرس ها در حال حاضر در تلاشند تا قیمت زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۳۳۹۵ دلار) را حفظ کنند.

در صورت موفقیت ،جفت ارز BTC / USD ممکن است به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۰،۶۳۱ دلار) و سپس به ۲۸،۸۵۰ دلار کاهش یابد.

شکست و بسته شدن به زیر ۲۸،۸۵۰ دلار الگوی مثلث نزولی را تکمیل می کند که هدف آن ۱۵۷۴۱ دلار است. با این حال بعید است که سقوط مستقیم داشته باشد زیرا گاوها سعی می کنند کاهش در سطح ۵۰٪ اصلاح فیبوناچی با ۲۵،۸۹۷،۴۲ دلار و دوباره در ۶۱.۸٪ اصلاح با ۲۲۱۰۶،۶۳ $ را متوقف کنند.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از پشتیبانی ۲۸،۸۵۰ دلاری حمایت کند و بالاتر از خط روند نزولی باشد این نمای منفی فاقد اعتبار خواهد بود. چنین اقدامی تجمع شدید در سطوح پایین تر را نشان می دهد که می تواند منجر به افزایش ۴۰۰۰۰ دلار شود.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد شکست بالای خط روند نزولی با فشار فروش شدیدی روبرو شده و قیمت به سرعت به مثلث عقب کشیده شده است.

عدم موفقیت گاوها در عقب بردن قیمت به بالاتر از روندنزولی باعث جذب فروش شده و خرس ها قیمت را به زیر ۲۰-EMA رسانده اند. گاوها در حال حاضر در تلاش برای دفاع از ۵۰-SMA هستند اما اگر این پشتیبانی نیز شکسته شود این جفت ارز ممکن است سفر خود را به سمت ۲۸۸۵۰ دلار آغاز کند.

اگر قیمت از سطح فعلی برگردد و از خط روند نزولی بالاتر رود ، این نمای منفی فاقد اعتبار خواهد بود. چنین حرکتی می تواند قیمت را به ۳۸،۵۱۹.۶۳ دلار برساند.

ETH / USD
اتریوم (ETH) در سه نوبت قبل از مقاومت ۱۴۰۰ دلار شکسته شد اما گاوها نتوانستند شکست را حفظ کنند ،که نشان می دهد ثبت سود در سطوح بالاتر. با این حال ، نکته مثبت این است که گاوها در چند روز گذشته زمین زیادی را رها نکرده اند. این نشان می دهد که گاوها در حال جمع شدن هستند.

جفت ارز ETH / USD در تاریخ ۳۰ ژانویه الگوی شمعدان Doji را تشکیل داده بود که نشان دهنده عدم اطمینان است. این بلاتکلیفی امروز به روند نزولی رسیده و ممکن است جفت ارز اکنون به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۲۵۳ دلار) سقوط کند که احتمالاً به عنوان یک پشتیبانی قوی عمل خواهد کرد.

با جهش از حمایت ، احساسات همچنان صعودی باقی مانده و معامله گران با افت قیمت روبرو می شوند. سپس گاوها سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. اگر گاوها بتوانند قیمت را از منطقه مقاومت ۱۴۰۰ تا ۱،۴۷۳.۰۹۶ دلار بالاتر ببرند ، این جفت ارز می تواند تا ۱۶۷۵ دلار و سپس به ۲۰۰۰ دلار برسد.

اگر خرس ها زیر قیمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و خط روند صعودی را غرق کنند ، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شد. در چنین شرایطی ، ممکن است جفت ارز به SMA 50 روزه (۹۹۰ دلار) سقوط کند.

نمودار ۴ ساعته شکل گیری یک الگوی مثلث صعودی را نشان می دهد که در یک شکست کامل به پایان می رسد و بالاتر از ۱۴۴۰ دلار بسته می شود. هدف این راه اندازی صعودی ۱.۷۶۸ دلار است.

با این حال میانگین های متحرک مسطح شده اند و شاخص مقاومت نسبی (RSI) دقیقاً زیر نقطه میانی است که تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد.

اگر خرس ها قیمت زیر خط حمایت مثلث را فرو ببرند ، این الگو را باطل می کند. حمایت بعدی در نزولی ، روند صعودی و سپس ۱۰۵۰ دلار است.

UNI / USD
Uniswap (UNI) در یک روند صعودی قوی قرار دارد که RSI را به عمق قلمرو بیش از حد خرید سوق داده است. در حالی که RSI می تواند برای مدت طولانی بیش از حد خریداری شود ، معامله گران باید محتاط باشند زیرا اصلاحات در سطح خرید بیش از حد سریع و شدید است.

اولین پشتیبانی از نزولی ۳۸.۲٪ بهبود در سطح فیبوناچی در ۱۵.۳۹۶۳ دلار است. اگر قیمت از این سطح بازگردد ، این نشان می دهد که گاوها به شدت تضعیف می کنند و منتظر اصلاح عمیق تر نیستند.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۲۰.۵۶۱۲ دلار برسانند ، جفت UNI / USD می تواند تا ۲۸ دلار و سپس به ۳۲ دلار برسد. هر دو میانگین متحرک در حال افزایش هستند و RSI بالاتر از ۷۹ است ، که نشانگر کنترل گاوها است.

با این حال ، اگر اصلاح به زیر ۱۵.۳۹۶۳ دلار عمیق شود ،پشتیبانی بعدی در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۱.۸۵ دلار) است که نزدیک به سطح ۶۱.۸٪ اصلاح فیبوناچی در ۱۲.۲۰۵۴ دلار است. سقوط عمیق تر ، معمولاً شروع مرحله بعدی روند صعودی را به تأخیر می اندازد.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت ارز الگوی پرچم را ایجاد کرده است. اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از پرچم بگذارند ، روند صعودی ممکن است از سر گرفته شود و جفت ارز ممکن است به ۲۲ دلار و سپس به ۲۵ دلار برسد.

احتمال دیگر این است که این جفت ارز به اصلاح و کاهش تا ۲۰-EMA ادامه دهد. اگر قیمت از این حمایت بازگردد ، نشان می دهد که احساسات مثبت باقی مانده و گاوها با افتهای جزئی خرید می کنند.

در طی روند صعودی فعلی ، قیمت بارها در ۲۰-EMA پشتیبانی کرده است. بنابراین ، شکست در زیر ۲۰-EMA نشان می دهد که تمایل به صعودی کاهش یافته و ممکن است منجر به افت به ۱۵.۳۹۶۳ دلار و سپس به ۵۰-SMA شود.

ATOM / USD
Cosmos (ATOM) یک الگوی فنجان و دسته تشکیل داده است که با شکست کامل و بالاتر از ۸.۸۷۷ دلار بسته می شود. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از مقاومت ۱۰.۲۰ دلار برسانند ، روند صعودی ممکن است آغاز شود.

اولین هدف صعودی ۱۱.۱۵۱ دلار و سطح بعدی که باید مراقب آن باشید ۱۳.۵۵۴ دلار است. افزایش میانگین متحرک و گزاف گویی RSI از نقطه میانی نشان می دهد گاوها برتری دارند.

اگر خرس ها قیمت آن را زیر ۲۰ روز میانگین متحرک نمایی (۷.۶۵ دلار) فرو ببرند ، جفت ATOM / USD ممکن است برای چند روز دیگر بین ۶.۶۰۳ تا ۸.۸۷۷ دلار محدود باشد.

فرض صعودی در صورت غرق شدن و حفظ قیمت زیر ۵۰ روزه SMA (6.4 دلار) نفی خواهد شد. با چنین حرکتی ممکن است قیمت به ۵.۵۰ دلار و سپس به ۴.۵۰ دلار کاهش یابد.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها قیمت را بالاتر از خط روند نزولی مثلث نزولی قرار داده اند. این روند نزولی را باطل کرده اما گاوها در تلاشند قیمت را به بالاتر از مقاومت ۸.۸۷۷ دلار برسانند.

میانگین متحرک ثابت و RSI نزدیک نقطه میانی نشان می دهد که این جفت ارز ممکن است برای مدت زمان بیشتری بین ۸.۸۷۷ تا ۶.۷۲۶ دلار محدود باشد. اگر گاوها بتوانند قیمت خود را به بالاتر از ۸.۸۷۷ دلار برسانند ، جفت ارز ممکن است به ۱۰.۲۰ دلار برسد ، در حالی که شکست در زیر ۶.۷۲۶ دلار نشان می دهد که خرس ها در تلاشند که دوباره برگردند.

COMP / USD
کامپوند (COMP) در ۲۹ ژانویه با شکست و بسته شدن مقاومت در برابر ۲۷۲.۶۱ دلار ، الگوی پایین گرد را به پایان رساند. هدف این تنظیم معکوس ۴۶۴،۶۰ دلار است.

میانگین متحرک پرتحرک و RSI در نزدیکی منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که گاوها فرمانده هستند. بعد از شکست از یک الگوی ، قیمت معمولاً سطح شکست را باز پس می گیرد و دوباره آزمایش می کند ، اما اگر روند بسیار قوی باشد ، فقط قبل از شروع مجدد حرکت صعودی ، یکپارچه می شود یا وارد یک اصلاح جزئی می شود.

اگر جفت ارز COMP / USD به ۲۷۲.۶۱ دلار برسد ، این نشان می دهد که گاوها مقاومت قبلی را برای حمایت از خود جلب کرده اند. سپس می تواند به عنوان صفحه پرتاب مرحله بعدی روند صعودی عمل کند.

در صورت غرق شدن خرس ها و حفظ قیمت زیر ۲۷۲.۶۱ دلار ، این دیدگاه مثبت بی اعتبار خواهد شد. چنین اقدامی نشان دهنده سود دهی در سطوح بالاتر و عدم خرید در افت قیمت خواهد بود

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که معامله گران سود تقریبی ۳۴۰ دلار را ثبت کرده اند اما اصلاح آن کوتاه مدت بوده است زیرا قیمت از ۳۰۴.۸۴ دلار افزایش یافته است. اگر اکنون گاوها بتوانند قیمت خود را به بالای ۳۴۰ دلار برسانند ، ممکن است این جفت ارز به ۴۰۵ دلار برسد.

از طرف دیگر ، اگر قیمت دوباره از ۳۴۰ دلار کاهش یابد ، ممکن است جفت ارز به ۲۰-EMA سقوط کند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد ، گاوها دوباره تلاش می کنند تا روند صعودی را از سر بگیرند ، اما اگر خرس ها جفت ارز را در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه غرق کنند ، سقوط به ۲۷۲.۶۱ دلار در کارت خواهد بود.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.