۵ توصیه ضروری به دوستان تازه وارد به بازار های مالی

۵ توصیه ضروری به دوستان تازه وارد به بازار های مالی

۵ توصیه ضروری به دوستان تازه وارد به بازار های مالی

اول : بازار جایی نیست که یک شبه ره صد ساله را بروید. مطمئن باشید مدت زمان زیادی (حداقل چند سال) باید در بازار باشید و حرکات را ببینید و مطالعه کنید تا به یک درک نسبی از شرایط بازار برسید. پس اگر حوصله و صبر ندارید، اصلا و ابدا وارد بازار نشوید چون مسلما روزهای سخت و تیره‌ای در انتظارتان خواهند بود.

دوم : با خواندن یکی دو کتاب، دیدن یک دوره آموزشی یا شرکت در یک کلاس هیچکس تریدر نشده است که شما نفر دوم باشید. متاسفانه تفکر غلطی که خیلی‌ها دچارش هستند این است که فکر می‌کنند اگر یک کتاب بخوانند یا یک کلاس آموزشی بروند، از فردا به جان بازار افتاده و پدرش را در می‌آورند. این را بدانید که مطالعه و شرکت در کلاس‌های آموزشی تنها بخشی از مسیر است و بعد از آن باید خودتان تمرین کنید و پیگیر ماجرا باشید.

سوم : به اندازه‌ای که سرمایه دارید و به شکل معقول به دنبال کسب سود باشید. نه اینکه توقع کسب سود چند ده برابر میزان سرمایه‌تان را داشته باشید. چون در این حالت باید ریسک‌های فوق تصوری را انجام دهید و ریسک بالا اسمش معامله‌گری نیست، بلکه قمار است.

چهارم : در ابتدای ورودتان به دنیای معامله‌گری اصلا و ابدا به فکر خروج از شغل اول‌تان نباشید. چون تا زمانی که بدون داشتن دانش و تجربه در این بازار معامله گری کنید متحمل زیان‌هایی مختلفی خواهید شد و اگر منبع درآمد اصلی‌ از شغل اولتان وجود نداشته باشد، دچار فشارهای روانی بسیاری می‌شوید که همین فشارهای روانی باعث بروز تصمیم گیری‌های اشتباه در زمان انجام معاملات می‌شوند.

پنجم : اگر درآمد خوبی دارید و دخل و خرج زندگی‌تان جور است، واقعا در این بازارها چیز جدیدی وجود ندارد. بعضی‌ها فکر می‌کنند چون اینجا پول هست باید یک ناخنکی هم اینجا بزنند. غاقل از اینکه بدون اطلاعات و دانش کافی وارد بازار می‌شوند و مقداری از سرمایه‌شان را از دست می‌دهند و برای جبران سرمایه‌ از دست رفته دوباره تریدهای اشتباه انجام می‌دهند تا جایی که می‌بینند بدجوری در ضرر فرو رفته‌اند.

حتی زمانی که با تجربه و حرفه‌ای شدید، باز هم تنها به درآمد از معامله گری اکتفا نکرده و حتما منبع درآمد ثابت دیگری داشته باشید.

موارد مطرح شده چند توصیه ساده بود. اگر باور ندارید و فکر می‌کنید این موارد بیهوده هستند مشکلی ندارد …… خودتان وارد بازی شوید تا عمیقا با گوشت و پوست و استخوان‌ تان درک‌شان کنید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.