Chainalysis برای از بین بردن شبکه باج افزاری که بیمارستان ها را هدف قرار می دهد کار می کند

Chainalysis برای از بین بردن شبکه باج افزاری که بیمارستان ها را هدف قرار می دهد کار می کند

Chainalysis برای از بین بردن شبکه باج افزاری که بیمارستان ها را هدف قرار می دهد کار می کند

مقامات ایالات متحده آمریکا با کمک شرکت تحلیلی برجسته Chainalysis  یک اپراتور مهم بدافزار را مورد حمله قرار داده اند.

روز چهارشنبه وزارت دادگستری از توقیف ۴۵۴،۵۳۰.۱۹ دلار ارز رمزنگاری شده از NetWalker از یک اپراتور باج افزار که اداره تحقیقات فدرال ادعا می کند ،بیمارستان ها را در سطح جهانی در میان بیماری همه گیر COVID-19 هدف قرار داده است خبر داد.

Piggybacking در مورد اعلامیه DoJ Chainalysis بود ،که فرصتی را به دست آورد و تبلیغات مربوط به شرکت در ردیابی سخت افزار NetWalker در بلغارستان و همچنین Sebastien Vachon-Desjardins را انجام داد. وزارت دادگستری Vachon-Desjardins شهروند کانادایی را که ادعا می شود وابسته به شبکه NetWalker است ۲۷.۶ میلیون دلار از طریق بدافزار خود به دست آورد را دستگیر کرد.

وزارت دادگستری هنوز شکایت کیفری علیه هر یک از دست اندرکاران NetWalker را منتشر نکرده است ،احتمالاً به این دلیل که اگر ادعاهای آن صحت داشته باشد ،ده ها میلیون دلار در آنجا وجود دارد که هنوز توقیف نشده است. Chainalysis بررسی مدل کسب و کار باج افزار NetWalker به عنوان یک سرویس را به ویژه دشوار دانست زیرا:

مهاجمان موسوم به اجاره شرکت های وابسته از یک باج افزار خاص از سازندگان یا سرپرستان آن استفاده می کنند که در ازای این کار از هر حمله وابسته به حمله دیگر مبلغی را دریافت می کنند. RaaS به حملات بیشتری منجر شده است ، تأثیر کامل مالی را تعیین کنید. 
در ابتدا پلیس  FBI گروه NetWalker را به عنوان تهدیدی برای بیمارستان ها در ژوئیه سال ۲۰۲۰ پرچم گذاری کرد. در آن زمان  آژانس اعلام کرد که برای اولین بار در مارس ۲۰۲۰ ،هنگامی که پندمی شدن COVID-19 در سراسر جهان ایجاد شده بود متوجه باج افزار شده است.

Ransomware در طی یک سال گذشته در حال افزایش است زیرا کار از راه دور باعث ایجاد آسیب پذیری های جدیدی در شبکه های تجاری یا در این حالت ، در تمایل مردم به کلیک بر روی پیوندهای مشکوک در ایمیل هایی می شود که اطلاعات بالقوه ای را در مورد شرایط COVID-19 ارائه می دهند .

به همین ترتیب ، علاقه اجرای قانون به باج افزار افزایش یافته است. در کنار سایر نگرانی های تحقیقاتی ، افزایش ردیابی باج افزار برای شرکت هایی مانند Chainalysis که شاهد انعقاد قراردادهای دولتی بوده اند سودآور بوده است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.