DeFi چیست؟

DeFi چیست؟

DeFi چیست؟

به طور کلی DeFi به معنای امور مالی غیرمتمرکز است، اصطلاحی برای انواع برنامه‌های مالی در ارزهای رمزپایه یا بلاکچین که به منظور برهم زدن واسطه‌های مالی است.
همچنین DeFi از blockchain الهام گرفته است – فناوری پشت ارز دیجیتال بیت‌کوین، که به چندین نهاد امکان می‌دهد نسخه‌ای از تاریخچه معاملات را نگه دارند – به این معنی که توسط یک منبع مرکزی کنترل نمی‌شود. مهم است زیرا سیستم‌های متمرکز می‌توانند سرعت و پیچیدگی معاملات را محدود کنند، در حالی‌که کاربران کنترل مستقیم کمتری بر پول خود دارند. DeFi مشخص است زیرا استفاده از بلاکچین را از انتقال ارزش ساده به موارد استفاده مالی پیچیده‌تری گسترش می‌دهد.
بیت‌کوین و بسیاری دیگر از دارایی‌های دیجیتال از روش‌های پرداخت دیجیتال قدیمی، مانند روش‌های اجرا شده توسط Visa و PayPal مجزا هستند، به این دلیل که همه واسطه‌ها را از معاملات حذف می‌کنند. وقتی با یک کارت اعتباری قهوه را در یک کافه پرداخت می‌کنید، یک موسسه مالی با کنترل بر معامله بین شما و تجارت مستقر می‌شود و اختیار متوقف کردن یا مکث و نگهداری آن را در دفتر خصوصی خود حفظ می‌کند. با بیت کوین، این موسسات از صحنه حذف می‌شوند.
خرید مستقیم، تنها نوع معامله یا قرارداد تحت نظارت شرکت‌های بزرگ نیست. برنامه‌های مالی مانند وام، بیمه، سرمایه گذاری جمعی، مشتقات، و موارد دیگر نیز در کنترل آنهاست. قطع واسطهها از انواع معاملات، از مزایای اصلی DeFi است.
پیش از آن که به عنوان امور مالی غیرمتمرکز شناخته شود، ایده DeFi اغلب “سرمایه‌گذاری باز” نامیده می‌شد.”

 

سلب مسئولیت تیم وست ایران
وست ایران در واقع یک تیم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر…]

 

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.