EOS چیست ؟ قسمت دوم

EOS چیست ؟ قسمت دوم

EOS چیست ؟ قسمت دوم

به قسمت دوم راهنمای ارز دیجیتال EOS  خوش آمدید: لطفا قبل از مطالعه این مقاله قسمت اول آموزش را بخوانید.ص

ما قبلاً در مورد موارد زیر بحث کردیم:

 • بازار RAM
 • Future Parallelism DPOS
 • اعتبار سنجی فقط سربرگ

در قسمت دوم ما در مورد صحبت خواهیم کرد:

 • جوایز تولیدکننده را مسدود کنید
 • ریز رای دادن
 • آخرین الگوریتم بلوک برگشت ناپذیر

جوایز تولیدکننده را مسدود کنید

ما درقسمت اول مقاله به شما گفتیم که مکانیزم اجماع DPOS در EOS چگونه کار می کند. یک توضیح سریع و خلاصه برای شروع، شبکه EOS دارای ۲۱ تولید کننده بلوک است و آن ۲۱ نفر از اجماع و سلامت شبکه مراقبت می کنند. سازوکارهای اجماع سنتی مانند اثبات کار (POW) و اثبات خطر (POS) دارای سیستم پاداش فوری تر هستند. با گفتن این موارد ، EOS DPOS واقعاً چنین چیزی ندارد. در عوض این سیستم دارای تورم داخلی است که هر ساله ۵٪ از میزان عرضه کل را افزایش می دهد.

سپس این نشانه های مازاد بر این اساس توزیع می شوند .

به گفته بلاک. سیستم تورم راهی برای پیشبرد توسعه طولانی مدت پروژه EOS است.

توزیع پاداش EOS چیست:

نرخ تورم EOS در سال ۵٪ است که به دو قسمت تقسیم می شود:

۱٪ که به تولیدکنندگان می رسد.

۴٪ که برای سیستم های پیشنهاد کارگر (بیشتر در مورد این در مورد.)

منطق اصلی در پشت الگوریتم توزیع اطمینان از این است:

 • به تولیدکنندگان به اندازه کافی خدماتشان پرداخت می شود.
 • برای تأمین هزینه های هیچ کس به طریقی ناکافی پرداخت نمی شود.
 • هرکسی که واجد شرایط است باید حداقل پرداخت روزانه را بدست آورد تا “افراد ثروتمندی که قصد تولید بلوک را ندارند با رای دادن به خود سعی در کسب سود برای نامزد تولید کننده خود ندارند.”

همانطور که اشاره کردیم ، ۲۱ تولید کننده بلوک فعال وجود دارد ، با این حال ، تعداد تولیدکننده های آماده به کار نیز می توانند وجود داشته باشند ، که ممکن است تعداد مشخصی از آرا را در انتخابات کسب کرده باشند ، با این حال آنها قادر به صلاحیت در بالا نیستند ۲۱. بنابراین اینجاست که همه چیز جالب می شود. ۱٪ که برای تولید کنندگان بلوک در نظر گرفته شده است ، به دو قسمت دیگر تقسیم می شود:

 • ۰.۲۵٪ (جوایز بلوکی)
 • ۰.۷۵٪ (جوایز رای)

همه ۲۱ تولیدکننده بلوک متناسب با تعداد بلوکی که کشف می کنند از پاداش بلوک ۰.۲۵٪ برخوردار می شوند.

حال بقیه ۰.۷۵٪ چه اتفاقی می افتد؟

این توزیع بین ۲۱ تولیدکننده بلوک و بقیه تولیدکنندگان آماده به کار با توجه به تعداد آرا they توزیع می شود. با این حال ، قبل از آن ، برخی از شرایط باید رعایت شود:

 • تولیدکنندگانی که پاداش دریافت می کنند باید حداقل ۱۰۰ نشانه EOS را دریافت کنند.
 • جوایز آرا باید هر روز یک باره به اتمام برسد.

بیایید ببینیم که این مکانیزم پاداش چگونه می تواند به تولید کنندگان کمک کند تا از ارزش بیشتری برای اکوسیستم برخوردار شوند.

فرض کنید ، آلیس و باب دو تولیدکننده رقیب هستند. اگر آلیس ارزش بیشتری نسبت به باب  ایجاد کند، شبکه ارزش او را تشخیص می دهد و رای بیشتری به او می دهد. به دلیل داشتن رای بیشتر ، آلیس جوایز بیشتری برای رای دهندگان دریافت می کند. این به نوبه خود، انگیزه باب را برای افزایش قدرت و تولید ارزش بیشتر به وجود می آورد تا بتواند دفعه بعدی با ایجاد ارزش بیشتر رای بیشتری کسب کند و متعاقباً جوایز بیشتری کسب کند.

همانطور که می بینید ، ۵۵ تولید کننده (از زمان نوشتن) که ((> 100 EOS در روز) برای جوایز رای دهندگان واجد شرایط هستند.

چه اتفاقی برای ۴٪ می افتد؟
همانطور که قبلاً به شما گفتیم ، ۴٪ از نرخ تورم برای “سیستم پیشنهاد کارگر” حفظ شده است. اکنون  ۴٪ پول زیادی است. این را در نظر بگیرید، ۵۰ میلیون نشانه EOS به عنوان تورم در سال اول وارد بازار می شود که ۴۰ میلیون نشانه EOS برای این سیستم های پیشنهاد کارگر استفاده می شود. در ارزیابی فعلی ، تقریباً ۴۰۰ میلیون دلار است.

این مبلغ هنگفتی است بنابراین منطقی است که درک کنیم این پول در کجا استفاده می شود.

به نظر می رسد ، شما می توانید تقریبا هر کاری را که می خواهید با آن سرمایه گذاری انجام دهید!

جامعه EOS در مورد چگونگی استفاده از بودجه در آینده رای می دهد. در اینجا برخی از ایده هایی که در جامعه در جریان است ، آورده شده است. بیشتر بودجه برای تحقیق و توسعه در بلاکچین EOS هزینه می شود اما همچنین پیشنهاداتی برای نگهداری برخی از نشانه ها برای اهداف خیرخواهانه و امدادی وجود دارد.

یک پیشنهاد جالب دیگر نیز وجود دارد.

در یک دوره ۵ ساله ، تعداد توکن های EOS بالغ بر ۱.۲۷۶ میلیارد نشانه EOS خواهد شد که ۳۰۰ میلیون پوند نشانه مازاد است که با ارزیابی فعلی ، به ۳ میلیارد پوند می رسد!

اکنون مسئله این است که تزریق بسیاری از نشانه های EOS باعث می شود تا از طریق سقف تامین شود ، که به نوبه خود تعادل “منبع || نسبت تقاضا ”. یک پیشنهاد جالب تزریق مکانیزم سوزاندن سکه است که نشانه های اضافی را می سوزاند و منبع توکن را کنترل نمی کند.

به نظر می رسد EOS دارای مکانیزم پاداش بسیار خوبی است. دیدن نوع پروژه ها و نوآوری هایی که ممکن است در نتیجه سیستم پیشنهاد کارگر ایجاد شود جالب خواهد بود.

در مرحله بعدی ، پوسیدگی رأی دهنده داریم!

#۵  پوسیدگی رای
قبل از پرداختن به آن ، مهم است که درک کنیم که چرا رأی دادن به این حالت جزو موضوع مهمی در EOS است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.