Flow چیست ؟

Flow  چیست  ؟

Flow چیست ؟

توسعه دهندگان بازی کریپتوکیتیز تصور نمی‌کردند که این بازی آنقدر خوب مورد استقبال قرار بگیرد. جوری که ترافیک شبکه اتریوم را به شکل وحشتناکی بالا ببرد. بعد از این اتفاق توسعه دهندگان این بازی که برای شرکت Dapper lab کار می‌کردند تصمیم گرفتند که بلاکچین مخصوص بازی‌های غیرمتمرکز را ایجاد کنند و نام آن را flowblockchain گذاشتند که نام کوین آن Flow است و از صرافی Houbi قابل خرید می‌باشد.

 تیم سازنده این بلاکچین و اهداف آن آنقدر قوی و بزرگ است که شرکت‌هایی چون سامسونگ،بایننس، شرکت بازی سازی غولی چونUBISOFT (سازنده بازی اساسینزکرید) شرکت بزرگ موسیقی WARNER MUSIC و شرکت سرمایه گذاری ANIMOCA BRANDS و توسعه دهندگان بازی رمزنگاری شده‌ای چون SANDBOX و F1 DELTA TIME سرمایه گذاری کرده‌اند. برگزار کننده های رویدادهای ورزشی بزرگی چون MOTOGP و NBA هم جزو این سرمایه‌گذاران می‌باشند.

 از ویژگی‌های بسیار جذاب بلاکچین Flow :
۱. زبان برنامه نویسی راحت نسبت به سایر بلاکچین‌ها که موجب می‌شود افراد زیادی برای توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز خود به سوی این بلاکچین سرازیر شوند.

۲. قراردادهای هوشمند درون بلاکچین قابل ارتقا می‌باشد و توسعه‌دهندگان می‌توانند آن را متناسب با برنامه و پروژه های خود در اپلیکیشن‌های خود تغییر دهند.
۳. ایجاد بسترهایی برای طرفداران ورزش در سرتاسر جهان برای خرید کوین ورزشکاران محبوب‌شان و یا حتی خرید و فروش بلیت‌ها.

۴. با توجه به نوع قرارداد‌های هوشمند حساب های کاربری در بلاکچینflow همیشه می‌توانند در معامله اتمی و انواع دیگر معاملات با یکدیگر معامله داشته باشند. مثلاً فردی که از اپلیکیشنA استفاده می‌کند می‌تواند توکن های NFT خود را به اپلیکیشن Bبرای شخص دیگری بطورمستقیم بدون نیاز به صرافی انتقال بدهد

گفتیم که بوجوداورندگان بازی کیریپتوکیتیز ابتدا بر روی بلاکچین اتریوم کار می‌کردند اما به علت مقیاس پذیری کم از ان خارج شدند.مقیاس‌پذیری بلاکچین فلو بسیار بیشتر از بلاک چین اتریوم است.

 مثالهایی از خدماتی که این بلاکچین در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد :
 خوانندگان و هنرمندان با استفاده از توکن‌هایی که خودشان برای طرفداران ایجاد می‌کنند می‌توانند به کسب درآمد و نشان دادن تعداد علاقهمندان خود و دادن جایزه به آن‌ها فعالیت کنند.

 ایجاد بازی‌هایی که به بازیکن‌های خود پاداش می‌دهد.

 دارایی‌های و هویت افراد را در بازی های مجازی ایجاد می کند

 یکی از مدیران این پروژه گفته است بیتکوین نشان می‌دهد رمزنگاری چگونه می‌تواند دنیای مالی را شفاف کند.
بلاکچین Flow برای مصرف کنندگان سرگرمی و بازی دقیقا همین کار را می‌کند.دوتا از پروژه‌های بزرگ که بر بلاکچین Flow قرار است فعالیت کند بازی استراتژیک و اولین نبرد سلطنتی مبتنی بر بلاکچین با نام Cheez Wizar است. همچنین بازی NBA top shot است که در آن NBA(اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا و معتبرترین لیگ بسکتبال جهان) و NBPA با ۴۰میلیون دلار بودجه بربستر بلاکچین FLOW ایجاد می‌کنند.

(پارتنرشیپ‌ها و سرمایه‌گذاران در عکس وجود دارند)

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.