GBTC رقیب جدیدی در بازار اعتماد OTC بیت کوین دارد

GBTC رقیب جدیدی در بازار اعتماد OTC بیت کوین دارد

GBTC رقیب جدیدی در بازار اعتماد OTC بیت کوین دارد

شرکتی به نام Osprey Funds اعتماد بیت کوین (BTC) بدون نسخه یا OTC را تحت نماد OBTC ارائه می دهد. اعتماد مشابه Grayscale’s Bitcoin Trust است که به GBTC معروف است.

وب سایت شرکت می گوید: “Osprey Bitcoin Trust دسترسی آسان به بیت کوین را فراهم می کند.با ۰.۴۹٪ هزینه مدیریت ،کمترین راه حل است. این وب سایت اضافه می کند: Osprey موجودی است که راه حل های دارایی دیجیتال را برای سرمایه گذاران هوشمند می سازد و OBTC را “پیشنهاد اصلی” خود می داند.

گرگ کینگ ، مدیر عامل شرکت Osprey Funds گفت: OBTC امروز در بازار OTC امروز  جمعه ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ آغاز به کار کرد.

“از تاریخ ۱۴ ژانوایه ۲۰۲۱  این محصول شرایط لازم را برای عرضه در بازار OTC تحت عنوان OBTC قید کرده است. طی ۳۰ روز آینده  صندوق واجد شرایط بودن DTC را دنبال می کند و پس از ۱۴ فوریه سایر تولیدکنندگان بازار مجاز به نقل آن هستند پس از آن مرحله کاملاً این پروژه راه اندازی شده در نظر گرفته خواهد شد. 
Grayscale رقبا با داشتن بیش از ۵۰۰،۰۰۰ BTC از نوامبر ۲۰۲۰ به یکی از بزرگترین دارندگان بیت کوین در جهان تبدیل شده است. این شرکت پشت GBTC است که به عنوان راهی برای خرید بیت کوین به شکل سهام است. هر سهم GBTC کسری از یک بیت کوین را نشان می دهد – ۰.۰۰۰۹۴ BTC برای هر سهم در زمان انتشار بر اساس وب سایت Grayscale اشخاص ذینفع سهام خارج از بورس را خریداری و می فروشند که در سیستم عامل های اصلی کارگزاری موجود است.

GBTC  تا حدی ،دسترسی آسانتر به بیت کوین را از طریق راه های سنتی تر بدون نیاز به نگهداری وجوه خود به مردم ارائه می دهد. با این وجود Grayscale’s Bitcoin Trust سالانه ۲٪ هزینه مدیریت دارد. Osprey’s که اخیراً از BTC Trust رونمایی کرده است مبلغ ۰.۴۹٪ را تبلیغ می کند. بلومبرگ روز جمعه در گزارشی نوشت: Osprey به احتمال زیاد در تلاش است تا بخشی از آن سهم بازار را با كاهش هزینه GBTC بدست آورد. Osprey  وفاداری را به عنوان متولی این امر فراخوانده است.

مایکل Sonnenshein مدیر عامل شرکت Grayscale به بلومبرگ گفت: ما همیشه از دیدن محصولات دسترسی ارز دیجیتال به بازار ،به ویژه در ایالات متحده خوشحال هستیم.

بلومبرگ نوشت: “سرمایه گذاران معتبر حداقل ۲۵،۰۰۰ دلار برای خرید مستقیم اعتماد به سر می برند.” “سهام قبل از فروش در بازار ثانویه یک دوره قفل دارد.” در مقابل ، Grayscale’s Bitcoin Trust نیاز دارد که دارایی ها به مدت شش ماه قفل شوند. با این حال ، براساس اظهارات کینگ به بلومبرگ ،Osprey در آینده می تواند قفل ۱۲ ماهه خود را به نصف کاهش دهد.

ویلشایر ققنوس ،یک شرکت سرمایه گذاری در ژوئن سال ۲۰۲۰ درخواست کالای مشابه خود را در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ثبت کرد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.