Hardware Wallet چیست؟

Hardware Wallet چیست؟

Hardware Wallet چیست؟

کیف پول های سخت افزاری یکی از اجزای اصلی اکوسیستم بلاکچین است. آنها در هنگام تعامل با بلاکچین امنیت و سودمندی را فراهم می کنند. به همین دلیل است که اگر تا به امروز از این نوع کیف پول های سخت افزاری استفاده نمیکردید پیشنهاد میکنیم کمی با دقت این مقاله را دنبال کنید.

این والت های سخت افزاری فوق العاده ایمن هستند 

 

 

دارایی های خود را ایمن نگه دارید حتی اگر رایانه ای که از آن استفاده نمی کنید امن نیست. کیف پول های سخت افزاری یک لایه محافظت اضافی در برابر حملات سایبری ، سایت های فیشینگ و بدافزارها برای شما ایجاد می کنند.

 

بسیاری از دارایی ها ، در یک موقعیت

 

 

کیف پول سخت افزاری می تواند همزمان با چندین زنجیره بلوک کار کند. با این کار می توانید انواع انواع ارز های دیجیتال خود را که درون یک والت هستند را مدیریت کنید . همه آنها به راحتی با یک عبارت بازیابی پشتیبان تهیه می شوند و قابل بازیابی میباشند.

 

راحتی کار با والت سخت افزاری

 

 

کیف پول سخت افزاری ، اغلب یک دستگاه پلاگین کوچک ، یک کلید قابل حمل برای دسترسی ایمن به دارایی های رمزنگاری شما از هر مکان است. کیف پول سخت افزاری می تواند بدون نیاز به ایجاد حساب های جدید ، در بسیاری از برنامه ها شما را وارد کند. حتی می توانید از آنها برای ورود به برنامه های عادی مانند Google و Facebook استفاده کنید.

 

انتقالدارایی از یک کیف پول به والت دیگر

 

 

سیستم عامل هایی مانند Radar Relay به شما امکان می دهند مستقیماً از کیف پول سخت افزاری خود تجارت کنید. این در حالی است که در هر زمان حضانت توکن خود را حفظ می کنید ، مطمئن ترین راه برای تجارت دارایی های دیجیتال است. دارایی ها مستقیماً از کیف پول شما تجارت می کنند تا اینکه به کیف پول مبادله ای واریز شوند. با صرف نظر از تأخیرهای سپرده و کارمزد از محدودیت برداشت ، در وقت شما صرفه جویی می شود.

 

نحوه کار این کیف پول ها :

دارای کلید های اختصاصی 

 

 

ارزهای رمزپایه هرگز در کیف پول سخت افزاری ذخیره نمی شوند ، آنها همیشه در بلاکچین زندگی می کنند. کیف پول سخت افزاری صرفاً کلید خصوصی شما را ذخیره می کند. این کلید خصوصی قفل آدرس شما را در بلاکچینی که دارایی های شما واقعاً در آن زندگی می کنند باز می کند. از آنجا که بلاکچین در همه جا وجود دارد ، تمام آنچه شما نیاز دارید کیف پول سخت افزاری شما برای تعامل با رمزهای شما است.

کیف پول های سخت افزاری دو منظوره هستند

 

 

۱. آنها از کلیدهای خصوصی شما محافظت می کنند

 

کیف پول های سخت افزاری معمولاً به عنوان سردخانه در نظر گرفته می شوند ، زیرا کلیدهای خصوصی شما را از اینترنت جدا می کنند و خطرات موجودیت شما را در یک حمله آنلاین کاهش می دهد.

۲. آنها به شما اجازه می دهند معاملات را در بلاکچین امضا و تأیید کنید

 

وقتی معامله بلاکچین ایجاد می کنید ، در حال “امضای” پیام خاصی هستید. “امضا” شما مالکیت کلید خصوصی شما را اثبات می کند. جعل این امضا بدون کلید غیرممکن است ، بنابراین بدون آن شخص دیگری نمی تواند از طرف شما معامله کند.

 

امن با شما 

 

 

کلیدهای خصوصی شما که روی کیف پول سخت افزاری ذخیره شده اند توسط یک پین و یک عبارت عبور اختیاری محافظت می شوند. اگر یک سارق کیف پول سخت افزاری شما را در اختیار بگیرد ، استخراج کلیدهای شما تقریباً غیرممکن است. کلیدها هرگز در معرض اینترنت نیستند بنابراین نمی توان آنها را سرقت کرد. به همین دلیل به عنوان سردخانه شناخته می شود.
اگر کیف پول سخت افزاری شما گم شود ، دارایی ها با یک عبارت دانه پشتیبان تهیه می شوند. عبارت seed که به عنوان عبارت بازیابی نیز شناخته می شود ، لیستی از کلماتی است که کلید خصوصی شما را دوباره تولید می کند. می توانید با استفاده از عبارت seed کلیدهای خود را به کیف پول سخت افزاری دیگری منتقل کنید.

امنیت در سه مرحله
در حالی که هر کیف پول کمی متفاوت است ، اما استفاده از آنها تقریباً مشابه است:
۱.دستگاه را به رایانه متصل کرده و قفل آن را با پین قفل کنید.
۲.مانند یک معامله در Radar ، یک معامله ایجاد کنید ، سپس آن را در صفحه دستگاه تأیید کنید.
۳.مطمئن باشید کلیدهای شما در خطر نیستند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.