Horizon Labs می گوید: CBDC ها می توانند آگاهی از بیت کوین را افزایش دهند

Horizon Labs می گوید: CBDC ها می توانند آگاهی از بیت کوین را افزایش دهند

Horizon Labs می گوید: CBDC ها می توانند آگاهی از بیت کوین را افزایش دهند

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در سال ۲۰۲۰ در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفت زیرا همه بزرگترین اقتصادهای جهان به فکر تولید پول دیجیتالی خود بودند. اما اگر هر کشوری با برنامه های خاص خود روبرو شود CBDC چگونه بر بیت کوین (BTC) تأثیر می گذارند؟              Dean Steinbeck بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی آزمایشگاه های Horizen اظهار داشت : که جو اصلی بیت کوین در سطح همان سطح باقی می ماند.

Dean Steinbeck گفت: اخیراً فعالیت های زیادی در سطح بین الملل با دولت هایی كه در حال توسعه دارایی های مجازی بومی هستند انجام شده است. اشتاین بک همچنین به عنوان مشاور عمومی در Horizen کار می کند. وی افزود: اکوسیستم دارایی های مجازی سالم و قوی ، امکان ورود مالی گسترده تر  بازارهای کارآمدتر و غیره را دارد.

به نظر می رسد چین در سال ۲۰۲۰ شارژ CBDC را رهبری کرده و به جستجوی گرم چنین دارایی ادامه داده است. از طرف دیگر ایالات متحده بیشتر از اینکه به سرعت گزینه دیجیتال پول نقد به بازار برسد خود را نسبتا با دقت نشان می دهد گرچه اخیراً تأکید بیشتری بر تمرکز CBDC داشته است.

استین بک گفت: سخت است که بگوییم چگونه علاقه فزاینده پشت CBDC بر بیت کوین یا به طور کلی ارز رمزپایه تأثیر می گذارد و افزود:

بیت کوین همیشه به این منظور بود که خارج از کنترل دولت به صورت همتا به همتا کار کند ، بنابراین در صورت جذب چیزهای اساسی اصولاً چیز زیادی تغییر نمی کند. با این حال ، باید دید که آیا دولت ها تلاش برای سرکوب دارایی های دیجیتالی را که خارج از هر سیستمی تصمیم گرفته اند “صحیح” است ، آغاز می کنند. “
بیت کوین یک دارایی بدون مرز است که توسط مردم و کد اداره می شود و ارزش آن به ارزهای ملی گره خورده است. در مقابل کشورها ارزش CBDC خود را به ارزهای بومی فیات وابسته می کنند گر چه مشخصات دقیق در این مرحله هنوز مشخص نیست. طبق اظهارات اخیر جیک یوکوم-پیات یکی از بنیانگذاران Decred ، استیبل کوین ها به ارزش پولهای ملی مرتبط است ، می تواند تأثیرات CBDC را در آینده ببیند.

اشتاین بک گفت ، من معتقدم که آگاهی جمعی از سانسور در میان بسیاری از متغیرهای دیگر نویدبخش آینده ارز رمزنگاری شده است. آگاهی گسترده تر از مزایای ارز دیجیتال ، مانند CBDC ، همچنین این امکان را دارد که کاربران عادی بیشتری را در معرض دنیای رمزنگاری قرار دهد.

فرانسه در اوایل امروز با پرداخت آزمایشی بین بانکی ، آزمایش CBDC خود را ادامه داد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.