OMG Network چیست ؟

OMG Network  چیست ؟

OMG Network چیست ؟

شبکه OMG (قبلاً با نام OmiseGO شناخته می شد) یک راه حل مقیاس پذیر “لایه ۲” برای Ethereum است که هدف آن انتقال ارزش ، ایمن ، فوری و بسیار مقرون به صرفه است.

در ارائه این آموزش و بررسی شبکه OMG ، وست ایران تجزیه و تحلیل خود را به ۵ بخش تقسیم می کند ، هر بخش حاوی یک ویژگی برجسته  است ، که در ادامه به تحلیل آنها میپردازیم :

  • مشروعیت (Legitimacy)
  • هدف
  • توکنومیک  (tokenomics)
  • زیست بوم (ecosystem)
  • خلاصه

 

مشروعیت :

شبکه OMG به عنوان یک شرکت تابعه سینکا( Omise Holdings )سابق، ارائه دهنده راه حل های FinTech و مادر پردازنده پرداخت Omise راه اندازی شد. این شبکه مستقر در SYNQA و Omise خارج از بانکوک ، تایلند هستند.

در اواسط سال ۲۰۱۷ ، ICO برای OMG 25 میلیون دلار جمع آوری کرد. ICO مبتنی بر OMG Whitepaper بود که توسط تیم OMG و جوزف پون ، نویسنده مشترک کتاب Lightning Network Whitepaper ، مشترکاً تألیف شده است. OMG یک راه حل مقیاس زدایی غیرمتمرکز را در Ethereum پیشنهاد کرد تا از آن به عنوان بستر پرداخت استفاده کند. معماری و طراحی این راه حل پایه ای برای Whitepaper پلاسما شد ، نویسندگان مشترک جوزف پون و ویتالیک بوترین بودند. OMG از آن زمان عملکرد بسیار خوبی داشته است و از بیت کوین و Ethereum به عنوان یک سرمایه گذاری بهتر عمل کرده است. به اندازه کافی عجیب ، OMG اولین پروژه ای بود که یک airdrop را انجام داد ، به عنوان راهی برای گسترش آگاهی و بهبود کاربرد برنامه آنها با توزیع گسترده تر آن در جامعه موجود بوده است .

 

OMG اولین معامله شبکه اصلی خود را در دسامبر ۲۰۱۹ در یک محیط خصوصی آزمایش کرد و پس از ۳ سال توسعه ، بتا محیط عمومی شبکه اصلی را در ژوئن ۲۰۲۰ راه اندازی کرد.

هدف: 

شبکه OMG راه اندازی شد تا از Blockchain در تسهیل پرداخت های بین المللی استفاده کند. این ناشی از اعتقاد تیم OMG است که انتقال ارزش در سراسر جهان ، بدون محدودیت ، از حقوق اساسی بشر است.

شبکه OMG ، مانند سایر سازندگان زیرساخت های مالی آینده ما ، دنیایی را می بیند که هر کسی با اینترنت همراه بتواند به اینترنت دسترسی داشته باشد و قادر به ذخیره ، ارسال و تبادل ارزش در آن است یعنی” اینترنت با ارزش

 

 

در سال ۲۰۱۸ ، تیم OMG  پلاسمای مناسب تری را تولید کردند که گاهی اوقات MV Plasma نامیده می شود ، یعنی اجرای پلاسما در شبکه OMG. مانند سایر پیاده سازی های پلاسما ، این ساختار متکی به معماری زنجیره کودک است که با عبور از یک هش یا بلوک فشرده معاملات در فواصل دوره ای ، ارتباط خود را با زنجیره ریشه حفظ می کند ، در عین حال به هر کسی اجازه می دهد اعتبار معامله زنجیره کودک را به چالش بکشد ، که در صورت اثبات کلاهبرداری ، منجر به پاداش می شود. ارتباط بین زنجیره کودک یا زنجیره پلاسما و زنجیره ریشه با قراردادهای هوشمندی که در زنجیره ریشه اجرا می شوند ، جایی که سپرده ها و برداشت ها (“خروج”) انجام می شود ، حفظ می شود – سپس قراردادهای هوشمند این دارایی ها را در زنجیره کودک تکرار می کند. با تجمع معاملات قبل از انتشار آنها در زنجیره ریشه ، این راه حل زنجیره Ethereum را تجزیه می کند. اگر به هر دلیلی زنجیره کودک از ایجاد بلوک جلوگیری کند یا سازوکار اجماع آن از کار بیفتد ، امنیت هیچ گونه تضعیف نمی شود. کل فرآیند بدون هیچ شخص ثالث متمرکز غیر قابل اعتماد است.

Tokenomics :

OMG توکن ERC-20 است که از شبکه Ethereum صادر شده است. OMG رمز سودمندی شبکه OMG است ، برای پرداخت معاملات درون شبکه استفاده می شود که بلاکچین آن زنجیره ( Proof-of-Stake PoS) است. بنابراین دارندگان توکن های OMG همچنین حق دارند در امنیت شبکه مشارکت کنند ، این کار ممکن است با قرار دادن به عنوان یک گره اعتبارسنج انجام شود. جوایز احتمالی را می توان در نشانه های OMG یا سایر نشانه های ERC-20 بدست آورد.

طبق CoinMarketCap ، OMG با بیشترین حجم و نقدینگی در موارد زیر یافت می شود: 

تبادل  جفت های تجاری 
Coinbase Pro OMG/USD, OMG/EUR, OMG/GBP, OMG/BTC
Binance OMG/USDTOMG/BTCOMG/ETHOMG/USD (in Binance US)
Huobi OMG/USDTOMG/BTCOMG/ETH
Bitfinex OMG/USD, OMG/BTCOMG/ETH
OKEx OMG/USDTOMG/BTCOMG/ETH

OMG یک رمز ERC-20 است بنابراین هر کیف پول Ethereum که قراردادهای سفارشی مانند MetaMask را که یک کیف پول خود متولی است می پذیرد ، می تواند برای ذخیره آن استفاده شود. کیف پول های دیگری که از OMG پشتیبانی می کنند کیف پول اتمی ، Trust Wallet و Ledger هستند.

Flipside Crypto به OMG یک امتیاز اساسی دارایی رمزنگاری A می دهد.

زیست بوم :

شبکه OMG به عنوان یک راه حل مناسب برای لایه ۲ در Ethereum مورد استقبال جامعه قرار گرفته است. افزودن اخیر Tether تقویت بزرگی برای OMG خواهد بود و برخی منابع پیش بینی می کنند که می تواند شبکه Ethereum را تا ۱۵٪ از بین ببرد. با توجه به اینکه مشکلات مقیاس پذیری Ethereum برای مدتی و نحوه بارگیری شبکه به دلیل علاقه زیاد به برنامه های DeFi حل نخواهد شد ، این اطلاعیه نمی توانست در زمان بهتری ارائه شود.

پشتیبانی از توسعه دهنده

OMG Developer Portal مجموعه ای به روز از منابع برای درک اصول موجود در معماری شبکه و همچنین اسناد و ابزارهای ادغام است.

این پروتکل از تعدادی API باز برای پیاده سازی Watcher برای پیگیری تعادل و همچنین انجام تراکنش ها و نظارت بر خروجی ها از Plasma پشتیبانی می کند. Docs نحوه پیکربندی محیط برای شبکه و ناظران و نحوه استفاده از کیف پول وب OMG را شرح می دهد. همچنین ، پورتال مثالهای کد ، آموزشها و راهنماهای مهاجرت را برای یک تجربه سریع حمل و نقل ارائه می دهد.

به طور خلاصه

شبکه های OMG یک راه حل مفید و تحقیق شده برای مقیاس گذاری Ethereum با معماری پلاسما ارائه می دهد. در حال حاضر ، معاملات یک کارمزد ثابت هستند و شبکه OMG حداکثر ۱/۳ از موارد Ethereum را به شما پیشنهاد می دهد. از آنجا که بسیاری از برنامه ها و موارد استفاده در Ethereum نیاز به استفاده از حجم بالایی از معاملات دارند ، شبکه OMG علاقه بسیاری از پروژه ها را انتخاب کرده و به نظر می رسد برای تصویب گسترده آماده است.

 

 

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.