Ripple گرانترین برنامه لابی ارز های دیجیتال را در سال ۲۰۲۰ اجرا کرد

Ripple گرانترین برنامه لابی ارز های دیجیتال را در سال ۲۰۲۰ اجرا کرد

Ripple گرانترین برنامه لابی ارز های دیجیتال را در سال ۲۰۲۰ اجرا کرد

آزمایشگاه Ripple طبق آخرین اطلاعات در مورد افشای برنامه ،لابی خود را درمورد قوانینی که به دنبال تغییر و پیروی از قوانین بورس اوراق بهادار ایالات متحده است رونمایی کرد.
آزمایشگاه های Ripple در سال ۲۰۲۰ مبلغ ۶۹۰،۰۰۰ دلار برای لابی در ایالات متحده هزینه كردند ،اما این امر باعث صرفه جویی در هزینه شركت در کمیسیون بورس و اوراق بهادار نشد.

برنامه افشای قانونی Ripple برای هرگونه افشای قانونی برای سال ۲۰۲۰ ، شرکت های دیگر در صنعت رمزنگاری را مختصر کرد. Coinbase که به نظر می رسد اولین صرافی رمزنگاری آمریکایی برای انتشار سهام عمومی باشد در همان سال ۲۳۰،۰۰۰ دلار هزینه کرد در حالی که مبادلات دیگر مانند Binance در ایالات متحده هیچ گونه هزینه ای برای لابی کردن گزارش نکردند.

هزینه های Ripple برای لابی در مقایسه با غول های Big Tech نسبتاً کم است. به عنوان مثال ، فیس بوک فقط در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ بیش از ۵ میلیون دلار هزینه کرد.

انجمن Diem که قبلا به عنوان انجمن Libra شناخته می شد  گزارش داد که هیچ فعالیتی برای ایجاد لابی بیش از سال ۲۰۲۰ وجود ندارد ، علیرغم مبارزات عمده صادر کننده پایدار Bitcoin با تنظیم کننده ها در گذشته با دفتر دفاتر حقوقی Skadden با واشنگتن دی سی قرارداد بسته بود. در حالی که انجمن Diem به طور مداوم رابطه خود را با فیس بوك نادیده گرفته است ،فیس بوك قراردادی ۲۰۰۰۰۰ دلاری با لابی گران در FS Vector بیش از سال ۲۰۲۰ حفظ كرد تا روی مسائل بلاك چین تمركز كند.

اتفاقاً Ripple نیز مشتری FS Vector بود. نیمه اول سال ۲۰۲۰ نیز Ripple تیم لابی داخلی خود را خاتمه داد. اکنون فقط به قرارداد با شرکت های حرفه ای متکی است.

فعالیت های لابی گری که ریپل بودجه آن را تأمین می کرد ،اساساً در قانون قبل از کنگره مانند قانون تاکونومی Token و قانون دیجیتال کالای مبادله ای بود. این قوانین قوانین جدیدی را تعیین می کنند که دارایی های دیجیتال برای آنها اوراق بهادار است یا نیست.

سوالات مربوط به قانون اوراق بهادار و رمزنگاری برای مدل تجاری Ripple بسیار مهم است. مدت طولانی بود که این شرکت با این سال روبرو بود که آیا XRP در واقع یک امنیت است. این سوالات در اواخر دسامبر سال ۲۰۲۰ ، SEC ، تنظیم کننده اوراق بهادار در ایالات متحده شکایت کرد و شکایتی را علیه آزمایشگاه های Ripple ارائه داد. در شکایت خود ، SEC ادعا می کند که اکثریت قریب به اتفاق درآمد Ripple از فروش XRP حاصل شده است و ریپل برای تأمین بودجه فعالیت های خود به آن فروش اعتماد کرده است. 

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.