SEC بیانیه برجسته‌ای درباره ارزهای رمزپایه منتشر می‌کند

SEC بیانیه برجسته‌ای درباره ارزهای رمزپایه منتشر می‌کند

SEC بیانیه برجسته‌ای درباره ارزهای رمزپایه منتشر می‌کند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه (SEC) بیانیه جدیدی در مورد وضعیت ارزهای رمزپایه و سایر اشکال دارایی‌های دیجیتال در این کشور منتشر کرده است. این اولین گام مهمی است که توسط تنظیم کننده برای تحت کنترل قرار دادن دارایی‌های دیجیتالی برداشته شده است.
طبق این بیانیه در ۱۴ سپتامبر مشخص شد که دارایی‌های دیجیتال فرصت‌های سرمایه‌گذاری جایگزینی را برای مردم فراهم می‌کنند، اما در عین حال، باید به گونه‌ای انجام شوند که از منافع سرمایه‌گذاران محافظت کرده و از یکپارچگی بازار اطمینان حاصل کنند.
تنظیم کننده این بیانیه گفت که توضیحات جدید برای “خاموش کردن ایجاد نوآوری نیست، بلکه برای ایجاد استانداردهایی است که اقدامات اخلاقی را تشویق کند.”
احزاب تحت دستورالعمل‌های جدید شامل سرمایه‌گذاران شرکتی یا فردی می‌شوند، که “فعالیت آنها شامل هر جنبه‌ای از خدمات دارایی‌های دیجیتال مرتبط با بلاکچین و دنیای مجازی است؛ که به طور خاص شامل مدیران نمونه کارها، متولیان امر، مبادلات و خدمات شخص ثالث است.”
طبقه بندی ارزهای رمزنگاری شده SEC Nigeria
جالب توجه است، SEC نیجریه با طبقه‌بندی انواع اشکال دارایی‌های دیجیتال در سه دسته عمده، پیرو بسیاری از تنظیم کنندگان در سطح جهان بوده است. این سه نوع شامل:
دارایی‌های رمزنگاری شده (ارز مجازی غیر فیات): یک کلاس که احتمالاً شامل بیت‌کوین است؛ تنظیم کننده با این نوع دارایی‌ها به عنوان کالایی رفتار می‌کند که در معاملات محلی یا تجارت محلی مانند بورس و سهام ملی معامله یا صادر شود.
توکن های سودمند (توکن های غیر امنیتی): این دسته نیز به عنوان کالا طبقه بندی می‌شود. معاملات محلی و معاملات منظم در حوزه اختیارات SEC قرار نمی‌گیرند. رگلاتور تنها درصورتی صلاحیت رسیدگی به این دارایی‌ها را دارد که در محل معاملات محلی مورد تایید، معامله شوند.
رمزهای امنیتی: تنظیم کننده، کلیه توکن‌های دیجیتالی را که دارای ویژگی‌های “امنیت” هستند، به عنوان توکن‌های امنیتی در نظر می‌گیرد. صادرکنندگان احتمالی باید قبل از انجام این کار مجوز دریافت کنند.
علاوه بر این، تنظیم کننده ذکر کرد که همه اشکال فروش رمز، از جمله ارائه دارایی‌های دیجیتال رمز (DATO)، پیشنهادات اولیه ارز (ICO)، پیشنهادات رمز امنیتی (STO) و سایر پیشنهادات دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر بلاکچین در حال حاضر وجود دارد.
اشخاصی که قبلاً چنین خدماتی را ارائه می‌دادند، سه ماه فرصت دارند تا پرونده ارزیابی اولیه و اسناد را برای ثبت‌نام مناسب برای کار در داخل کشور ارائه دهند.

 

منبع/ coinfomania.com

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.