SolidX به اتهام سرقت ادبی Bitcoin ETF علیه VanEck شکایت کرد

SolidX به اتهام  سرقت ادبی Bitcoin ETF علیه VanEck شکایت کرد

SolidX به اتهام سرقت ادبی Bitcoin ETF علیه VanEck شکایت کرد

SolidX  شرکت VanEck را متهم كرد كه پس از تلاش “پنهانی” برای راه اندازی یك محصول بیت کوین بر اساس كار SolidX با سوء نیت همکاری خود را فسخ كرده است.

شرکت مدیریت سرمایه گذاری جهانی VanEck با یک دادخواست از سوی شرکت blockchain و شریک سابق SolidX بر سر ETF بیت کوین روبرو است که VanEck کمتر از دو هفته پیش برای تأیید SEC ثبت کرده است.

در سال ۲۰۱۷ ، VanEck اولین شرکتی بود که برای صندوق معاملاتی بیت کوین که تحت قانون شرکت سرمایه گذاری ثبت شده است ، ثبت نام کرد در حالی که SolidX از سال ۲۰۱۵ برای آوردن ETF بیت کوین به بازار کار می کند.

 پس از پس گرفتن آخرین درخواست مشترک خود برای ETF بیت کوین در سپتامبر ۲۰۱۹ دو شرکت در آگوست ۲۰۲۰ از هم جدا شدند. شکایت SolidX این تقسیم را “فسخ بدخواهانه” توافق نامه خود توصیف می کند.

در تاریخ ۳۱ دسامبر ، VanEck اعلام كرد كه برنامه جدیدی را برای Bitcoin ETF ثبت كرده است.

طبق این دادخواست پرونده های SEC، VanEck’s نشان می دهد كه این شركت به طور پنهانی روی محصول بیت کوین خود كار می كرد حتی در حالی كه به جهانیان می گفت با SolidX ازدواج كرده است. شرکت بلاکچین ادعا می کند:

استفاده از کار و محصول SolidX برای رقابت با آن به اندازه کافی بد است اما بیانیه ثبت  VanEck را در هر زمینه دیگری دزدی ادبی می نامند: ساختار Bitcoin ETF پیشنهادی VanEck ماهیتاً یکسان است یا تقریباً با ساختاری که برای آن ساخته شده است SolidX به دنبال تأیید SEC می باشد.
شاکی همچنین ادعا می کند که VanEck اعلام کرد کالاهایی که مستقیماً با یکدیگر رقابت می کنند ظرف چند هفته پس از توافق فسخ شده خود و VanEck “نمی توانست بدون کار بر خلاف منافع SolidX در حالی که هنوز شریک تجاری خود است ، اقدام به انتشار [محصولات گفته شده] کند”.

در ماه نوامبر VanEck یک یادداشت قابل معامله در بورس و بیت کوین با پشتیبانی فیزیکی در بازار Deutsche Börse Xetra آلمان راه اندازی کرد.

SolidX اظهار داشت که مارک VanEck و “اعتبار” آن به عنوان یک صادر کننده ETF تصمیم خود را برای همکاری با این شرکت اعلام کرد و ادعا کرد که VanEck “در زمینه بیت کوین تخصص کمی دارد” و SolidX را برای تخصص خود در زمینه دارایی های رمزنگاری متخصص هایی را استخدام کرد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.